نیوزیلند

آلمان
ژانویه 29, 2019
انگلستان
ژانویه 29, 2019

نیوزیلند

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که قصد مهاجرت به نیوزلند را دارند اما در مورد برنامه های مهاجرتی نیوزلند مانند:مهاجرت نیروی متخصص نیوزلند،مهاجرت تحصیلی نیوزلند،مهاجرت سرمایه گذاری نیوزلند و … اطلاعات دقیقی ندارند. وکلا و مشاورین دفتر حقوقی اوریز پاسخ گوی سوالات و نیازهای شما در این زمینه خواهند بود.

نیوزیلند مکانی عالی برای اقامت و زندگی است. این کشور استاندارد بالای زندگی را ارائه می کند و یکی از پاکترین کشورهای دنیاست. بنابراین مقصدی بسیار محبوب در میان مهاجران برای زندگی، کار و اسکان است. نیوزیلند کشوری توسعه یافته است و در مقایسه عملکرد ملی از قبیل کیفیت زندگی، سلامت، آموزش، و آزادی اقتصادی رتبه بالایی دارد.

نیوزیلند دارای اقتصاد پیشرفته بازار است، رتبه 13 در شاخص رشد انسانی در سال 2016 و رتبه سوم در شاخص آزادی اقتصادی 2016 را داراست. اقتصادی با درآمد بالا با تولید ناخالص داخلی (GDP) در سرانه 36.254 دلار آمریکا است.

آب و هوای نیوزیلند عمدتا دریایی معتدل است، با میانگین دمای سالانه بین 10 درجه سانتی گراد (50 درجه فارنهایت) در جنوب تا 16 درجه سانتیگراد (61 درجه فارنهایت) در شمال است.

بجز موارد یادشده یک مقیم دائم در نیوزیلند از مزایای بسیاری برخوردار است که فهرست وار در ذیل آنها را برمی شماریم:

1- شما می توانید از امکانات پزشکی با قیمت یارانه ای بهره مند شوید. پوشش پزشکی یکی از اصولی ترین خدماتی است که هر کشوری باید برای شهروندان و افراد مقیم خود چه رایگان و چه بقیمتی خیلی جزئی تامین کند.

2- کودکان شما شرایط تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاههای دولتی را دارند.

3- پس از گذراندن یک سال اقامت در این کشور، شخص حق رای دادن و به رسمیت شناخته شدن در برابر قانون و نظم نیوزیلند را بدست می آورد. شما در برابر همه جرایم محافظت خواهید شد و دولت امنیت تان را تضمین خواهد کرد.

4- شما آزاد خواهید بود که در هر کجای کشور بدنبال کار بگردید یا تحصیل کنید.

5- می توانید آزادانه از یک ایالت به ایالتی دیگر سفر یا نقل مکان کنید.

6- حقوق و دستمزدها چه برای یقه سفیدها و چه برای یقه آبی ها به اندازه کافی خوب است تا سطحی خوب از زندگی را برایتان تامین کند.

7- سایر مزایای تامین اجتماعی

در کار و یا در بیزنس، کیوی دارای یک نگرش «می تواند انجام دهد» و لذت بردن از کار با هم برای نیل به «کار انجام شده» است. مهارت و تجربه شما می تواند در نیوزیلند سهم ارزشمند داشته باشد.

برنامه های مهاجرتی نیوزلند

کشور نیوزیلند دارای طیف گسترده ای از ویزاهاست که به شما مجوز اقامت و زندگی دائم در این کشور را می دهد.

ویزای تحصیلی نیوزلند

اگر به دنبال تحصیل در کشوری با دانشگاه های معتبر و مهاجرت تحصیلی به کشوری با طیف گسترده ای از فرهنگ های مختلف هستید شاید باید به دنبال تحصیل در نیوزلند باشید.شما با داشتن مدرک تحصیلی از نیوزلند میتوانید به راحتی وارد بازار کار این کشور شده و سپس برای اخذ اقامت دایم و نهایتا شهروندی نیوزلند اقدام کنید

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مقاطع تحصیل در نیوزلند بر لینک زیر کلیک بفرمایید.

 

تحصیل در نیوزلند

 

ویزای اقامت دائم مهاجرین متخصص

نیوزیلند از افرادی که دارای تخصص، مهارت، تجربه و تحصیلات مورد نیاز برای رشد اقتصادی این کشور هستند دعوت بعمل می آورد تا درخواست اقامت تحت این نوع از ویزا را بنمایند. اگر درخواست تان موفقیت آمیز باشد، شما و خانواده تان می توانید در نیوزیلند بطور دائم زندگی کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد سیستم امتیاز بندی برای این ویزا بر لینک زیر کلیک کنید

نیروی کار متخصص نیوزلند

 

ویزای اقامت برای پارتنر یک نیوزیلندی

اگر پارتنر شما یک تبعه یا مقیم نیوزیلند باشد، می توانید یک مقیم نیوزیلند شوید. پارتنر شما باید از درخواستتان پشتیبانی کند.

ویزای کاری فهرست کمبود مهارت بلندمدت

اگر دارای تحصیلات و سابقه مورد نیاز برای شغلی در فهرست کمبود مهارت بلندمدت و دارای یک پیشنهاد استخدام در آن شغل هستید، آنگاه ممکن است واجد شرایط برای این ویزا باشید. این ویزا می تواند با اجازه کار کردن شما در این کشور به شما کمک کند تا در مسیر اقامت در نیوزیلند قرار گیرید.

ویزای اقامت فهرست کمبود مهارت بلندمدت

اگر ضمن داشتن یک «ویزای کاری فهرست کمبود مهارت بلندمدت»، بیش از 2 سال نیز در نیوزیلند کار کرده باشید ممکن است واجد شرایط برای این ویزا باشید.

ویزای اقامت بازنشستگی والدین

والدینی که دارای یک فرزند بالغ شهروند یا مقیم نیوزیلند هستند می توانند برای اقامت دائم در نیوزیلند درخواست بدهند. جهت درخواست، به یک درآمد سالانه 60.000 دلار نیوزیلند به علاوه یک میلیون دلار نیوزیلند سرمایه گذاری به مدت 4 سال، و 500.000 دلار نیوزیلند دیگر برای زندگی کردن نیاز خواهید داشت.

ویزای کاری مبتنی بر استعداد (کارفرمای معتبر)

در صورتی که برخوردار از مهارت یا تخصص هستید و پیشنهاد کار تمام وقت از سوی یک کارفرمای معتبر دریافت داشته اید، آنگاه ممکن است برای این ویزا واجد شرایط شوید. این ویزا کمک می کند تا از طریق مجوز کار، شما را در مسیر اقامت نیوزیلند قرار دهد.

ویزای اقامت کودک تحت تکفل

اگر شهروند یا مقیم نیوزیلند هستید و در این کشور زندگی می کنید می توانید برای انتقال فرزندان تحت تکفل خود به نیوزیلند جهت زندگی با شما درخواست بدهید. در صورتی که به فرزندان شما اقامت دائم اعطا شود آنها می توانند در نیوزیلند بطور دائم زندگی کنند.

ویزای اقامت سرمایه گذار ی

افراد دارای تجربه کسب و کار که حداقل 3 میلیون دلار نیوزیلند وجه یا اموال در دسترس دارند می توانند برای اقامت نیوزیلند درخواست بدهند، که همسر و فرزندان تحت تکفل شان را نیز در بر می گیرد.

ویزای اقامت کارآفرین

این ویزا برای افرادی است که به مدت حداقل 6 ماه در کسب و کار خود در نیوزیلند خویش فرما بوده اند، یا کسب و کاری را به مدت 2 سال با ویزای دیگری که خویش فرمایی را اجازه می دهد اداره کرده اند. اگر این ویزا به شما اعطا شود، قادر خواهید بود که زندگی و اداره کسب و کار خود را در نیوزیلند بطور دائم ادامه دهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت سرمایه گذاری و کار آفرینی در نیوزلند به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند

 

ویزای اقامت دوم یا بعدی

اگر می خواهید برای اقامت به نیوزیلند برگردید اما ویزای اقامت در نیوزیلند شما منقضی شده است، می توانید واجد شرایط ویزای اقامت دوم یا بعدی شوید.

ویزای اقامت دائم

اگر به مدت 2 سال یا بیشتر مقیم نیوزیلند بوده اید، ممکن است شرایط دریافت ویزای اقامت دائم را داشته باشید که به شما اجازه سفر به نیوزیلند و خروج از آن را هر موقع که بخواهید می دهد.

ویزا مبلغین مذهبی

مبلغین مذهبی که به مدت 3 سال و بر اساس ویزای مبلغ مذهبی معتبر به فعالیت مذهبی در نیوزیلند پرداخته اند، ممکن است دارای شرایط این ویزای اقامت باشند. برای درخواست این ویزا به یک پیشنهاد کاری مذهبی مستمر و یک اسپانسرشیپ از یک سازمان مذهبی که اکنون شما را اسپانسر می کند نیاز دارید.

ویزای اقامت سرمایه گذار 2

اگر 10 میلیون دلار نیوزیلند را به مدت 3 سال در نیوزیلند سرمایه گذاری کنید می توانید برای اقامت و زندگی به نیوزیلند بیایید.

ویزای اقامت والدین

شما می توانید برای الحاق به فرزند بالغ شهروند یا مقیم نیوزیلند به نیوزیلند نقل مکان کنید. شما باید یک تمایل نامه مبنی بر نحوه برخورداری از شرایط لازم برای رده یک یا رده دو از سیستم دو ردیفی برای اداره مهاجرت نیوزیلند ارسال کنید و فرزندتان اسپانسر شما شود، و برای درخواست اقامت دعوت شوید.

ویزای کاری مبتنی بر استعداد (هنر، فرهنگ، ورزش)

اگر دارای استعدادی استثنایی در زمینه ای از هنر، فرهنگ یا ورزش هستید، آنگاه این ویزا می توانید مسیری را برای اقامت شما در نیوزیلند فراهم آورد. شما باید برای درخواست، بوسیله یک سازمان نیوزیلندی که در زمینه استعداد شما در سطح ملی به رسمیت شناخته شده باشد حمایت شوید.

ویزای اقامت مبتنی بر استعداد (هنر، فرهنگ، ورزش)

در صورتیکه یک ویزای کاری مبتنی بر استعداد دارید و به مدت 2 سال بطور فعال در زمینه استعداد خود در نیوزیلند اشتغال داشته اید و در این زمینه برجسته باقی بمانید، ممکن است برای این ویزای اقامتی واجد شرایط شوید.

ویزای اقامت پناهنده اسپانسر شده توسط سازمانهای اجتماعی

این ویزا برای متقاضیانی است که به عنوان پناهنده به رسمیت شناخته شده اند و یک سازمان اجتماعی مورد تایید آنها را اسپانسر کرده است. به متقاضیان موفق اقامت دائم در نیوزیلند اعطا می شود.

ویزای اقامت کارکنان کسب و کارهای نقل مکان کننده

این ویزا به کارکنانی کمک می کند که بخشی جدایی ناپذیر در موفقیت کسب و کاری که برایش کار می کنند هستند و واجد شرایط سایر انواع ویزای اقامت نیستند و به نیوزیلند نقل مکان می کنند. در صورتی که از شرایط این ویزا برخوردار باشید که شامل کار کردن برای کارفرمای نقل مکان کننده بمدت 24 ماه است، ممکن است به مدت نامعینی در نیوزیلند باقی بمانید.

ویزای کاری کارآفرین

این ویزا مخصوص افراد متخصص کسب و کاری است که می خواهند در کسب و کار خود در نیوزیلند کار کنند. اگر این ویزا به شما تعلق گیرد می توانید به نیوزیلند بیایید تا کسب و کار خود را در یک دوره راه اندازی 12 ماهه اولیه بخرید یا تاسیس کنید، سپس در آن کسب و کار تا 3 سال فعالیت کنید. اگر کسب و کارتان موفق بود، ممکن است شرایط درخواست اقامت را داشته باشید.

ویزای اقامت فرزندخواندگی بین المللی

اگر یک شهروند یا مقیم نیوزیلند هستید می توانید درخواست بدهید که کودکی را که بطور قانونی از یک کشور دیگر به فرزندخواندگی پذیرفته اید به نیوزیلند منتقل کنید تا با شما زندگی کند. اگر به فرزندخوانده شما اقامت اعطا شود، می تواند تا مدت نامعینی در نیوزیلند بماند.

ویزای اقامت حمایت از خانواده پناهنده

اگر عضو خانواده ای دارید که بخاطر پناهنده یا شخص حفاظت شده بودن اقامت نیوزیلند به وی اعطا شده است، وی ممکن است بتواند اسپانسر درخواست شما برای اقامت در نیوزیلند شود