اسپانیا

اخذ اقامت عمان برای پزشکان و دندانپزشکان و مشاغل وابسته
فوریه 5, 2019
آلمان
ژانویه 29, 2019

اسپانیا کشوری اروپایی است و از آنجایی که کشوری در حوزه شینگن می باشد،بسیاری از افراد راغب  به مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت دایم اسپانیا و از این رو اخذ اقامت دایم شینگن میباشند.از جمله روش های مهاجرتی به اسپانیا میتوان به مواردی مانند:مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل،مهاجرت به اسپانیا از خرید ملک،مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی است.در این مطلب دفتر حقوقی اوریز علاوه بر آشنای کردن خوانندگان عزیز با این روش های مهاجرتی مقدمه ای در آشنایی با کشور اسپانیا خواهد داشت.

اسپانیا

اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد.  اسپانیا از شمال و شمال شرق با فرانسه، و از غرب و شمال غرب با پرتغال هم‌مرز است. زبان رسمی مردم اسپانیا، اسپانیایی (Spanish) است. علاوه بر خود کشور اسپانیا، اسپانیایی زبان مادری ۳۵۸ میلیون نفر شناخته می شود و زبان رسمی تمام کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا، ایالات متحده و برزیل، اسپانیایی است.

اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو است.

اقتصاد

شرکت‌های اسپانیایی در زمینه‌های گوناگونی فعال هستند. مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از ایبردرولا که یکی از بزرگترین شرکت فعال در زمینه انرژی‌های برگشت‌پذیر می‌باشد.؛ شرکت‌های تلفونیکاٰ،ابنگوا، موندراگون، مویستار، هیسدسات، ایندرا که در زمینه فناوری ارتباطات متخصص هستند؛ شرکت‌های کونستروکسیونس ای اوکسیلیار د فروکاریلس و تالگو که در صنعت راه‌آهن و ترابری ریلی فعالند؛ شرکت‌های نساجی مانند ایندیتکس، شرکت‌های پتروشیمی مانند رپسول و شرکت‌های فعال در زمینه ساخت زیربناها مانند فروویال، آکسیونا، گروه آسی‌اس، اوبراسکون هارته لاین وفومنتو د کونستروکسیونس ای کونتراتس؛ با ذکر این نکته که ۶۰ درصد شرکت‌های بین‌المللی فعال در زمینه زیربناهای حمل و نقل اسپانیایی هستند.

کیفیت زندگی

بر اساس پژوهش‌های انجام شده در سال ۲۰۰۵ (۱۳۸۴) اسپانیا از نظر کیفیت زندگی پس از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، بریتانیا و کره جنوبی در بین ده کشور نخست جهان قرار دارد.


روش های مهاجرتی به اسپانیا:

 

تحصیل در اسپانیا:

هر ساله هزاران دانش آموز از سرتا سر دنیا برای تحصیل در یکی از 74 دانشگاه این کشور راهی اسپانیا میشوند.اسپانیا با داشتن فرهنگ و تاریخی غنی همیشه پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی از بسیاری کشور ها بوده است .

مزایای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا:

  • سیستم آموزش عالی: اسپانیا فرصتی عالی برای تخصیل فازغ از رشته  انتخابی و کالج و دانشگاه مورد نظر است.سیستم آموزشی این کشور با برنامه ریزی و اجرای قوی پتانسیل  دانشجویان بین المللی را به بهترین شکل شکوفا میکند.اسپنیا سومین کشور محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی است که 63% این دانشجویان از ایالات متحده آمریکا هستند
  • تجربه زندگی در کشوری توریستس و زیبا: کمتر کسی است که اسم دو شهر زیبا و توریستس اسپانیا مادرید و بارسلونا به گوش او نخورده است.اما این دو شهر تنها جاذبه های توریستی و زیبای اسپانیا نیت.اسپانیا کشور با شهرهای ساحلی متعدد و طبیعت بسیار زیبا است.تحصیل در اسپانیا امکان گردشگری و اردوهای دانشگاهی برای کشف این زیبایی ها را به دانشجویان خود میدهد.علاوه بر این آب و هوای افتابی و چهارفصله اسپانیا سبب شده است این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقصد مناسب تری برای مهاجرت تحصیلی برخی افراد باشد.lمیانگین دمای اسپانیا در زمستان ها حدودا 15 درجه و در تابستان ها 22 درجه میباشد.
  • یادگیری یک زبان جدید: با وجود اینکه امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع ارشد و دکترا در اسپانیا وجود دارد .دانشچویان برای زندگی و کار در این کشور باید زبان اسپانیایی را یاد بگیرند.این دوره های زبان در کنار رشته تحصیلی دانشجویان و رایگان است.اسپانیایی دومین زبان بین المللی پس از انگلیسی است.
  • هزینه زندگی مقرون به صرفه: به دلیل رکود اقتصادی کشور اسپانیا در سال های اخیر هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است.این مساله به ویژه برای دانشجویان که منابع مالی محدود دارند حایز اهمیت هست.شهریه های دانشگاه های اسپانیا متغیر است اما حدود شهریه 1000 یورو در هر ترم تحصیلی است.در کل هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا 20 درصد کمتر از سایر کشور ها است.

برای کسب اطلاعات بیشتر رد مورد مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل بر لینک زیر کلیک بفرمایید

تحصیل در اسپانیا

 

سرمایه گذاری در اسپانیا:

کشور اسپانیا در رتبه دهمین اقتصاد جهان قرار دارد. این در حالی است که در سال ۲۰۰۸ کشور اسپانیا دچار انقباض عمیق شد و از آن دوره به بعد به یکی از سریعترین اقتصادهای رو به رشد اروپا تبدیل گردید و توانست کشور اسپانیا را به یک قطب برای سرمایه گذاری در جهان تبدیل کند که مورد توجه متقاضیان زیادی در خصوص اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت قرار گرفته است. همان طور که می دانید برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می تواند از راه هایی گوناگونی نظیر ثبت شرکت و خرید ملک و سرمایه گذاری اقدامات لازم را به عمل آورید.

مزایای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا

  • همسایگی فرهنگی با امریکا لاتین با حضور تعدادی از شرکت های چند ملیتی اسپانیایی
  • تداول در گردشگری
  • شبکه حمل و نقل بسیار کارآمد و توسعه  انرژی های تجدید پذیر
  • کشوراسپانیا مشتاق به جذب افراد برای تحقیقات و پژوهش می باشد.
  • کشور اسپانیا بزرگترین مرکز تحقیقات و نوآوری اروپا را به خود  اختصاص داده است.

سرمایه گذاری در کشور اسپانیا همانند دیگر کشورهایی که دارای ویزا سرمایه گذاری می باشند علاوه بر انواع مختلف سرمایه گذاری که شامل سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد می توانند اقامت کشور اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را هم اخذ کنند. پس در این باره می توان به این موضوع اشاره کرد که شما با سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می توانید اقامت کشور اسپانیا را اخذ کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش مهاجرتی بر لینک زیر کلیک کنید:

 

 

سرمایه گذاری در اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا:

اگر یک فرد خارجی در اسپانیا خانه ای خریداری کند، اما اقامت خود را در کشور دیگری حفظ کند باید مالیات، هزینه های ارزیابی، هزینه اسناد رسمی، آژانس و سوابق را پرداخت کند. در بازار، وام هایی برای افراد خارجی بدون اقامت قانونی در اسپانیا وجود دارد و امروزه افراد خارجی می توانند برای وام به 3 بانک در اسپانیا تقاضا دهند. ویزای طلایی یا (ویزای املاک) به صورت خودکار، اجازه اقامت اسپانیا را در هنگام خرید ملکی با ارزش 500،000 یورو یا بیشتر به شما اعطا می کند. این ملک می تواند هر نوع دارایی باشد: خانه، تجاری، زمین، یا ترکیبی ازاملاک. برای داشتن ویزای طلایی نیازی نیست که 183 روز از سال در اسپانیا باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش مهاجرتی بر لینک زیر کلیک کنید:

 

خرید ملک در اسپانیا

 

اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

در این روش  متقاضی با ارائه اسناد معتبر به دولت اسپانیا نشان می دهد که برای زندگی در این کشور بدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی را دارد.اخذ مجوز اقامت به روش تمکن مالی مختص افرادی است که بتوانند نشان دهند از محل کسب و کار، سرمایه گذاری یا هر منبع دیگری درآمدی معادل حداقل چهار برابر شاخص درآمد در اسپانیا دارند که در حال حاضر 532 یورو در ماه است، همچنین متقاضی باید مسکن مناسب در اسپانیا و بیمه درمانی خصوصی تهیه کند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش مهاجرتی بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید

 

اقامت اسپانیا با تمکن مالی