کار دانشجویی در کانادا

فنلاند
آوریل 28, 2019
ویزای همراه کانادا
آوریل 29, 2019

کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا

کار دانشچویی در کانادا به سه طریق امکان پذیر است.

  • کار در دانشگاه
  • کار خارج از دانشگاه
  • کارآموزی

 

البته دوره های تحصیلی نیز در کانادا هستند که به شما اجازه کار همزمان با تحصیل را نمیدهد.این دوره ها عبارتند از:

  • دوره های پاره وقت
  • دوره دبیرستان
  • دوره های زبان
  • دوره های پیش نیاز

حال به توضیحی مختصر در سه مورد کار دانشچویی می پردازیم:

 

کار در دانشگاه

اگر دانشجوی تمام وقت هستید و دارای ویزای معتبر تحصیلی، میتوانید درهمان دانشگاه که پذیرفته شدید کار کنید و نیازی به مجوز کار ندارید.  برای  کار دانشجویی کانادا باید   (SIN) social insurance number “”داشته باشید.سین نامبر یک شماره ملی ۹ رقمی منحصر بفرد می باشد که برای هر فرد تازه وارد که اقامت دائم کانادا را دریافت نموده است و یا افرادی که با  Study permit (دانشجویان) و یا Work permit وارد کانادا گردیده اند صادر میشود. دانشجویان و همسران آنها که دارای اجازه کار (Work permit)هستند ، پس از ورود به کانادا و انجام امور اولیه همچون اجاره منزل (مشخص شدن آدرس) می توانند با پاسپورت و study permit و یاwork permit به نزدیکترین دفتر خدماتی مراجعه نمایند و برگه حاوی سین نامبر را دریافت نمایند. دقت کنید که پس از شروع کار در کانادا فقط ۳ روز مهلت دارید که این شماره را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کنید. اقدام برای دریافت این شماره رایگان است.

کار خارج از دانشگاه

از سال ۲۰۱۴ اگر دانشجوی تمام وقت باشید و دارای ویزای تحصیلی معتبر، میتوانید هفته ای ۲۰ ساعت درزمان هایی دانشجویی و نامحدود در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است کار دانشجویی در کانادا کنید. برای کارکردن باید SIN NIMBER داشته باشید

کارآموزی

برای واجد شرایط بودن میبایست شما ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید،کارورزی جز برنامه تحصیلی شما باشد.استخدام شما باید بخشی اساسی از دوره تحصیلی شما در کانادا بوده و نامه تاییدیه از مکان تحصیل خود داشته باشید،همچنین دوره کارورزی نباید بیشتر از ۵۰٪ دوره تحصیلی باشد.

 

علاوه بر دانشجو همسر او نیز اجازه کار نامحدود در کانادا را دارد. مادامی که شرایط تحصیلی متقاضی اصلی سرجای خود باشد و ویزای تحصیلی او معتبر، همسر متقاضی اصلی میتواند به طور نامحدود در کشور کانادا کار کند. در این خصوص نیازی به دریافت ویزا یا اجازه یا اعلام جداگانه نمیباشد. بدیهی است برای کار در کانادا باید SIN دریافت شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *