کار در قطر

ویزای کار قطر

  • متاسفانه در حال حاضر امکان اخذ ویزای کار قطر برای هموطنان گرامی میسر نمی باشد
ویزای کسب و کار یک ماهه قطر می تواند به مدت سه ماه تمدید شود. متقاضیان ویزای کسب و کار باید یک نامه از شرکت حمایت کننده ارائه دهند. الزامات اضافی، مانند چک یا گواهی پلیس، ممکن است مورد نیاز باشد. صاحب ویزای کسب و کار در قطر به عنوان صاحب ویزای صادر شده برای همسر و فرزندان خود عمل می کند.

شرایط کار در قطر

قطر مانند بسیاری از کشورهای خلیج ترکیبی از تکنولوژی و معماری گذشته و قرن 21 است. این کشور در حال حاضر سنت گرایی خود را حفظ کرده است. قطری ها به ریشه های خود ایمان دارند، اسلام و روابط قبیله ای و خانوادگی بسیار قوی است. اصول اسلام به کلیه جنبه های زندگی روزمره، اجتماعی و کسب و کار بستگی دارد. قطر تا زمانی که کشف نفت در اواسط قرن بیستم نداشت، ساکنان کمی داشت و به تجارت، مروارید و ماهیگیری متکی بود. بسیاری از خانواده های برجسته قطری، تجار سابق مروارید هستند. اقتصاد قطر تحت کنترل متمرکز دولت قرار دارد.

سرمایه گذاری در قطر

دولت قطر سرمایه گذاری خارجی را به ویژه در زمینه سرمایه گذاری مشترک با شرکای قطر، تشویق می کند. قطری ها کسب و کارهای خارجی را می پذیرند، تعداد شرکت های بین المللی قطر همچنان افزایش می یابد. پست های مدیریتی توسط قطر و دیگر اعراب، از جمله بسیاری از فلسطینی ها، به علاوه انگلیسی تبارها و دیگر غربی ها برگزار می شود. قطر امیدوار است تعداد شهروندان خود را در سمت های مدیریتی افزایش دهد و بر آموزش و اشتغال در بخش خصوصی تأکید دارد. استخدام نیروی کار خارجی توسط وزارت کشور و وزارت کار کنترل می شود. شهروندی قطر بسیار دشوار است، استانداردهای دستمزد برای کارگران جهت مهاجرت به قطر اجرا نمی شود. گذرنامه هایی که در زمان ورود به شش ماه یا بیشتر معتبر هستند، برای تقریبا تمام مسافران به قطر لازم است. پاسپورت باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.

ویزای کار در قطر

قانون قطر کارفرمایان را از داشتن گذرنامه های کارکنان خود منع می کند. 33 کشور ممکن است پس از ورود و یا از طریق نزدیکترین سفارت قطر درخواست ویزای خود را ارائه دهند. ویزای قطر برای یک ماه معتبر است و نمی تواند تمدید شود ویزای گردشگری و کسب و کار برای 30 روز معتبر است. مهاجران کشورهای دیگر و همچنین متقاضیان مهاجرت و اقامت طولانی، باید از طریق وزارت کشور در دوحه درخواست یک ویزا کنند. چند نوع از ویزای کسب و کار در دسترس هستند. ممکن است پس از ورود  یک ویزای تجاری 72 ساعته صادر شود و 72 ساعت دیگر تمدید شود. سایر انواع ویزای تجاری باید قبل از خروج تنظیم شوند.

زندگی در قطر

از نظر سیاسی، قطر در سال 1971 به طور کامل از انگلیس  کاملا مستقل شد. در این کشور، امیر به عنوان رئیس دولت است. شریعت مقدس اسلام، شریعت زندگی در قطر است، مطابق با مستاجران اسلام، بعضی از موسسات عمومی مانند مدارس، به صورت جنسی جداگانه یا روزهای ویژه ای ارائه می دهند که فقط زنان می توانند حضور یابند. بازدید کنندگان و ساکنان خارجی ممکن است بعضی از محدودیت های تاثیرات اسلامی را پیدا کنند، مخصوصا برای زنان که در یک جامعه تحت سلطه عمومی مرد است زندگی می کنند با این حال، آنها همچنین دریافتند که مردم قطر، ارزش های سنتی عرب، مهمان نوازی و سخاوت را دارند.

اقامت در قطر

اکثریت مردم قطر در دوحه، پایتخت زندگی می کنند. تقریبا همه قطری ها پیروان اسلام هستند و عمدتا با گویش های عربی صحبت می کنند. با این حال، کارگران خارجی با وضعیت اقامت موقت تقریبا 50 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. آنها عمدتا از هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا، مصر، فلسطین، اردن و ایران هستند. جمعیت در حدود 5 درصد سالانه رشد می کند. بومیان قطر، که از عرب و بیدوین یا فارسی هستند، تنها حدود نیمی از جمعیت را تشکیل می دهند. پسران قبیله مهاجر، عمدتا از نجد، الحسا و عمان، در دهه 1700 وارد قطر شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *