ویزای همراه کانادا

کار دانشجویی در کانادا
آوریل 29, 2019
اقامت پس از تحصیل در کبک کانادا
آوریل 29, 2019

ویزای همراه کانادا

 ویزای همراه کانادا

کانادا کشوری است وسیع با ۳۳ میلیون نفر جمعیت که پس از کشور روسیه دومین کشور پهناور دنیا محسوب می شود. شهرهای مهم این کشور شامل کبک، ونکوور، اونتاریو، تورنتو، اوتاوا و… می شود که در میان آنها تورنتو از نظر بورس جزو ۱۰ کشور اول دنیا و اونتاریو از نظر اقتصادی و سیاسی جایگاه بسیار بالایی در دنیا دارد. بسیاری از افراد سالانه از روش های مختلفی نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت، خرید ملک و … به کشور کانادا مهاجرت می کنند، متقاضیان برای اقدام در هر یک از روش ها با مسائلی مواجه می گردند اما مهمترین مسئله برای افراد متاهل امکان بردن همراه همزمان با خود یا پس از ورود به این کشور و اخذ ویزای همراه کانادا می باشد. همان طور که مشخص است این عامل در انتخاب این کشور به عنوان مقصد مورد نظر بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

سن قانونی برای فرزندانی که می توانند زیر مجموعه ویزای همراه کانادا باشند قبلا شامل فرزندان زیر 19 سال بود که از اکتبر سل 2017 این حد سنی به 22 سال افزایش یافته است.

در حال حاضر بسیاری از افراد برای ویزای دانشجویی اقدام می کنند که از طرق مختلف امکان اخذ ویزای همراه کانادا را خواهند داشت. یکی از این روش ها ویزای توریستی کانادا یا Temporary Resident Visa می باشد که تا حداکثر مدت ۶ ماه برای همراهان متقاضی صادر می شود. متقاضی اصلی می تواند به صورت همزمان یا پس از اقامت در این کشور برای اخذ ویزای همراه خود اقدام نماید. این نکته دارای اهمیت است که در هنگام درخواست پذیرش تحصیلی برای متقاضی باید اطلاعات مربوط به تمامی اعضای خانواده و همراهان متقاضی ارائه و تکمیل گردد زیرا در صورت تقاضا برای الحاق همراهان، این امر مدرکی برای متقاضی به شمار خواهد آمد. همچنین متقاضی برای دریافت تاییدیه پذیرش از کشور کانادا باید نشان دهد سرمایه کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود را داراست و در صورتی که از ابتدا بخواهد برای همراهان خود نیز اقدام نماید باید این بودجه و پشتوانه مالی را برای تمامی اعضای خانواده خود اثبات نماید

به طور معمول متقاضیانی که برای تحصیل یا کار در کشور کانادا درخواست می نمایند می توانند برای اخذ ویزای همراه کانادا اقدام نموده و این امر برای آن ها ممکن خواهد بود. یک متقاضی بین المللی می تواند از دو روش برای اخذ ویزای همراه کانادا اقدام نماید. یک روش اقدام به صورت همزمان با متقاضی اصلی برای ویزای همراه می باشد و روش دیگر اخذ اقامت موقت در کشور کانادا برای نفر اصلی و درخواست الحاق خانواده می باشد

در صورتی که متقاضی در حال تحصیل در کشور کانادا باشد فرزندان وی می توانند بدون نیاز به ارائه نامه قبولی از مدارس این کشور برای اخذ ویزا درخواست نمایند اما به محض اینکه فرزند به سن قانونی در استان محل سکونت خود برسد برای ادامه تحصیل در کشور کانادا ملزم به دریافت اجازه مطالعاتی می باشد، همچنین همسر یا شریک وی می تواند اجازه کار آزاد در این کشور را دارا باشد و برای هر کارفرمایی در این کشور کار کند، به این معنی که برای کار در کشور کانادا به پیشنهاد شغلی یا LMO از این کشور نیازی ندارد. مدت زمان مجوز کار برای همراه فرد متناسب با اجازه تحصیل نفر اصلی می باشد. امکان کار برای همراه متقاضی اصلی در کانادا می تواند بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور را تامین نماید که این امر کمک بزرگی خواهد بود. اجازه تحصیل فرزند متقاضی در کشور کانادا تا زمانی خواهد بود که پدر یا مادر وی ویزای تحصیلی یا کاری دریافت نموده اند.

در صورتی که فردی از کشور کانادا ویزای اجازه کار یا OPEN WORK PERMIT داشته باشد می تواند به صورت همزمان یا پس از اقامت در کشور کانادا برای همراهان خود درخواست نماید. در این صورت همراهان متقاضی امکان تحصیل و مجوز کار تمام وقت در کشور کانادا را دارا می باشند.

فردی که برای تحصیل در کشور کانادا اقدام نموده است پس از اتمام تحصیلات خود می تواند برای کاریابی در این کشور درخواست نماید و در صورت یافتن کار در این کشور و تبدیل ویزای تحصیلی وی به ویزای کاری با تمدید ویزا امکان اخذ اقامت دائم برای وی وجود خواهد داشت. بر همین اساس همراهان متقاضی نیز در حین تحصیل و سپس پس از تحصیل متقاضی اجازه تحصیل یا کار را از سوی دولت کانادا دارند. همین شرایط برای متقاضیان اخذ ویزای کار از ابتدا نیز وجود دارد. متقاضی با دریافت ویزای کار کانادا می تواند به صورت همزمان یا پس از ورود به این کشور برای همراهان خود درخواست نموده و در صورت اخذ اقامت دائم، دریافت اقامت دائم برای همراهان وی نیز امکان پذیر می باشد. در ویزای کار کشور کانادا نیز همانند ویزای تحصیلی همراهان اجازه تحصیل یا کار را خواهند داشت. روش های دیگری نظیر ثبت شرکت، سرمایه گذاری و … در این کشور وجود دارد که با رعایت شرایط مربوط به هر یک، امکان اخذ ویزای همراه یا الحاق برای خانواده همانند سایر روش ها برای آن ها نیز وجود دارد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *