ویزای مالتیپل کانادا


ویزای مالتیپل کانادا (Multiple-entry Visa) که به نام ویزای 5 ساله کانادا نیز معروف است، یک از انواع ویزای کانادا از نوع توریستی محسوب شده که به دارنده آن اجازه می دهد طی 5 سال، به دفعات به کشور کانادا سفر داشته باشد. از آنجایی که اغلب ویزاهای توریستی کانادا که برای ایرانیان صادر می شوند، از نوع ویزای پنج ساله هستند، افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات در این باب به منظور اخذ ویزای مالتیپل کانادا هستند که در این مقاله بطور کامل در مورد آن صحبت خواهد شد.

ویزای مالتیپل کانادا چیست؟

ویزای مالتیپل کانادا، به ویزای اقامت موقت کانادا گفته می شود که فرد دارنده این ویزا می تواند در مدت معین شده در این کشور اقامت داشته باشد. مدت زمان اعتبار این ویزا 10 ساله است، اما از آنجایی که اعتبار پاسپورت های ایرانی 5 ساله می باشد، این ویزا در ایران به نام ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می شود. بنابراین اگر دارای پاسپورت کشوری باشید که مدت اعتبار آن بیشتر ازپنج سال باشد، اعتبار ویزای مالتیپل کانادا تا یک ماه پیش از تاریخ اعنبار پاسپورت محاسبه می شود.

چه کسانی می توانند ویزای مالتیپل کانادا را دریافت کنند؟

بطور کلی دو دسته از افراد واجد شرایط دریافت ویزای مالتیپل کانادا هستند:
 • افرادی که با دلایل مورد قبول، بطور مداوم نیازمند سفر به کانادا هستند.
 • والدین بازنشسته ای که قبلا برای مهاجرت به کانادا از طریق اقامت فرزندانشان اقدام کرده اند.
اما لازم به ذکر است که افراد دیگر نیز می توانند ویزای پنج ساله کانادا را دریافت نمایند. تنها کافی است بتوانید افسر مهاجرتی کانادا را قانع سازید که نیاز به انجام سفرهای متوالی به کانادا دارید. همچنین یکی از شرایط بسیار مهمی که می تواند در اخذ ویزای مالتیپل کانادا، کمک بسیار زیادی به شما داشته باشد، ارائه دعوتنامه از طرف یکی از آشنایان که اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را دارد، به افسرمهاجرتی است. باید متذکر شد که هیچگونه ویزای مالتیپل تضمینی کانادا وجود ندارد. این امر کاملا وابسته به دو عامل می باشد که شامل تکمیل بودن مدارک و افسر مهاجرت است. بنابراین هیچکس نمی تواند اخذ ویزای کانادا از نوع 5 ساله را برای شما تضمین کند. اما در برخی موارد، آژانس های مسافرتی برنامه ای به عنوان ویزای تضمینی کانادا به مشتریان خود ارائه می دهند. روال کار ویزای کانادا بصورت تضمینی این است که آنها به ازای دریافت مبلغی بیشتر، مدارک شما را بصورت کامل بررسی نموده و در صورت نداشتن دعوتنامه، از طرف فردی که اقامت کانادا را دارد، برای شما دعوتنامه صادر می کنند. و در نهایت در صورت قبول نشدن با درخواست شما برای ویزای کانادا، می توانید مبلغ خود را پس بگیرید.

مزایای ویزای مالتیپل کانادا

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، بزگترین مزیت ویزای 5 ساله کانادا، این است که می توانید در طی این پنج سال، به هر تعدادی به این کشور سفر داشته باشید. این ورود با استفاده از این ویزا می تواند از طرف هر مرزی صورت بگیرد و محدودیتی از این نظر وجود ندارد. دارندگان ویزای چندبار ورود کانادا (همانطور که از نامش پیداست) می توانند دفعات متوالی به این کشور سفر کنند. اما با هر بار ورود به کانادا، اجازه اقامت شش ماهه دارند. سپس دارندگان این ویزا می توانند حتی برای چندین ساعت از این کشور خارج شوند و پس از ورود دوباره، اجازه شش ماه دیگر اقامت در کانادا را دارند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مالتیپل کانادا

 • اصل و کپی گذرنامه فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار، به اضافه اصل گذرنامه پیشین
 • اصل و کپی شناسنامه وکارت ملی به همراه ترجمه رسمی
 • عکس پرسنلی به تعداد کافی
 • اصل و کپی اسناد ملکی به همراه ترجمه (مانند ملک، زمین و غیره)
 • گواهی تمکن مالی از بانک شامل پرینت گردش حساب 4 ماه اخیر (حداقل 100 میلیون تومان) به زبان انگلیسی
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه پروانه کسب یا روزنامه رسمی
 • اصل بیمه متقاضی به همراه ترجمه رسمی
 • دعوتنامه رسمی و معتبر
 • گواهی پزشکی معتبر
 • تکمیل فرم ویزا

در صورت تاهل:

 • اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
 • گواهی اشتغال به کار همسر به همراه ترجمه رسمی
 • اصل بیمه همسر متقاضی به همراه ترجمه رسمی
این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت داشتن دعوتنامه از طرف فردی که دارای اقامت کانادا است، او نیز باید مدارکی به افسر مهاجرت کانادا، تحویل دهد. این مدارک شامل موارد زیر می شوند:
 • مدرک اقامت موقت یا اقامت دائم
 • گواهی تمکن مالی فرد مقیم کانادا
 • گواهی حقوقی فرد مقیم کانادا
در صورت ارائه تمام موارد بالا، و همچنین دلیلی که چرا نیاز به سفرهای متوالی به کانادا را دارید، شانس شما را برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا، چند برابر می کند.

هزینه اخذ ویزای مالتیپل کانادا چقدر است؟

ویزای مالتیپل کانادا، برای شهروندان کشورهای هند، چین و مکزیک که پاسپورتهایی با اعتبار ده ساله دارند، به یکی از گزینه های بسیار محبوب اقامت کانادا تبدیل شده است زیرا می توانند تا مدت ده سال از مزایای ویزای مالتیپل کانادا استفاده نمایند. وزیر شهروندی و مهاجرت به کانادا به منظور جذب بازدیدکنندگان و سهولت هرچه بیشتر روند اخذ ویزا، هزینه اخذ ویزای 5 ساله کانادا را از 150 دلار به 100 دلار کاهش داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *