مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی در پرتغال

 

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی پرتغال یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به پرتغال شناخته می شود. باید اشاره نماییم که سرمایه گذاری در پرتغال دارای انواع مختلفی است که یکی از آنها کارآفرینی نیز به شمار می رود. روش های دیگر برای مهاجرت به پرتغال را می توان به ویزای طلایی پرتغال، تحصیل در پرتغال، کار در پرتغال و … اشاره کرد. ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی پرتغال همان طور که اشاره شد زیر شاخه سرمایه گذاری در پرتغال محسوب می گردد.اگر قصد مهاجرت به پرتغال از هر کدام از روش های اشاره شده را دادیذ با مشاورین ما در دفتر حقوقی اوریز تماس بگیرید

مقدمه

بر اساس گزارش دیده بان کارآفرینی جهانی در سال ۲۰۰۱، رتبه پرتغال برای کل فعالیتهای کارآفرینی ۲۱ است. در سال ۲۰۰۳ یک سازمان متشکل از ۱۰۵ شرکت بزرگ در پرتغال با نام COTEC سازمان سرمایه گذاری تجارت و توریسم پرتغال بوجود آمد. کارآفرینی در پرتغال مورد درخواست سرمایه گذاران زیادیست و خود دولت پرتغال هم سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی را به این کار سوق می دهد که توسط ایجاد یک بنگاه دولتی API یا آژانس سرمایه گذاری در پرتغال انجام می شود. همچنین اقتصاد خدمات محور پرتغال با فرهنگ حمایتی حلقه اتصال مثبتی برای حجم فعالیتهای کارآفرینانه و سرمایه گذاری است. نگرش دولت پرتغال مانند نگرش اتحادیه ارپا به سمت کارآفرینی و سرمایه گذاری است. باید توجه کنید که بدلیل اینکه هر سال قوانین مربوط به ویزای سرمایه گذاری کشورها تغییر می کند بر اساس اطلاعات درست و بروز در سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشورهای مورد نظرتان اقدام کنید.


انواع سرمایه گذاری در پرتغال

 • خرید املاک و مستغلات (مسکونی .تجاری یا خرید یک قطعه زمین، بدون گرفتن تسهیلات بانکی) در پرتغال به مبلغ حداقل پانصد هزار یورو، یا طبق قانون ویزای طلایی پرتغال مبلغ سیصد و پنجاه هزار یورو به مدت پنج سال برگشت سالانه سرمایه بمیزان ۴%. یعنی سالانه چهارده هزار یورو به شما پرداخت می شود. * البته سرمایه گذار باید ۱۰ فرصت شغلی تمام وقت در پرتغال ایجاد کند.
 • انتقال یک میلیون یورو به بانک پرتغال برای حداقل پنج سال یا تا زمانی که متقاضی حق شهروندی بگیرد.

مزایای سرمایه گذاری و ورود به پرتغال برای فرد متقاضی

 • افراد سرمایه گذار و یا حتی افرادی که به تبعیت متقاضی سرمایه گذاری وارد پرتغال می شوند به ۲۶ کشور عضو شینگن می توانند وارد شوند.
 • گرفتن تسهیلات بانکی بلندمدت از بانکهای اروپا برای رونق کسب و کار خود با دوره بازگشت ۲۰ساله با حداقل بهره بین المللی حدود ۳%.
 • تحت پوشش بیمه درمان قرارگرفتن فرد و خانواده اش.
 • تحصیلات رایگان و یا با هزینه کم برای فرزندان.
 • اقامت دائم پرتغال منجر به سفر بدون ویزا به صد و پنجاه و پنج کشور جهان می شود.
 • صادرات و واردات در کشور پرتغال آزادانه تر از ایران است.
 • امکان استفاده از خدمات شهروندی
 •  امکان مبادلات مالی راحت تر.
و اما گاهی و در بیشتر موارد پولی وارد چرخه اقتصادی نمی شود و سرمایه گذاری برگشت پذیر و سودده نخواهد بود. مثلا خرید ملک بیشتر در کشورهای با اقتصاد پایین است که می خواهند پول از این طریق وارد کشورشان شود و فرد فقط ویزای رفت و آمد دارد و عملا به اهداف خود نرسیده. و یا فردی که فقط به دنبال اخذ اقامت دائم اروپاست چگونه می تواند در سرمایه گذاری با قواعد و قوانین پیچیده بین الملل و کشوری دیگر موفق شود.

شرایط سرمایه گذار یا کارآفرین در پرتغال

 • عدم سؤ پیشینه کیفری
 •  داشتن حداقل سیصد و پنجاه تا پانصدهزار یورو
 •  نداشتن منع خروج از ایران
 •  یا سرمایه گذاری یک میلیون یورو در بانک پرتغال
* ویزای سرمایه گذاری شرط سن ندارد. حداقل ۲۵ سال سن را داشته باشد. * ویزای سرمایه گذاری در ابتدا شرط تسلط زبان پرتغالی نمی خواهد. * ویزای سرمایه گذاری پرتغال مدرک تحصیلی نمی خواهد. * ویزای سرمایه گذاری پرتغال مصاحبه ندارد. * مالیات بر درآمد جهانی ندارد. * حداقل یک هفته در سال لزوم بودن در پرتغال است. * متقاضی و همراهان بعداز پنج سال کامل اقامت با رعایت اصول شهروندی و پرداخت مالیات در این کشور می توانند درخواست شهروندی و اقامت دائم (دانستن زبان پرتغالی در حد پایه) دهند و پاسپورت پرتغال بگیرند. * در ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی پرتغال نیازی به تجربه در زمینه مدیریت و تجارت نیست.

مدارک مورد نیاز متقاضیان سرمایه گذاری و کارآفرینی در پرتغال

 • اصل پاسپورت متقاضی و همراهان (فرزندان زبر ۱۸سال)
 • عکس رنگی برای پاسپورت و هر فرد پنج قطعه
 •  ترجمه عدم سؤپیشینه متقاضی سرمایه گذاری و همسر او.
 • پرینت سه ماهه حساب بانکی
سرمایه گذاری در پرتغال می تواند در زمینه صنایع در پرتغال باشد. یا در زمینه توریسم یا کشتی و یا سرمایه گذاری در زمینه دامپروری و ... باشد.

ساختار و برنامه ویزای طلائی پرتغال

 • سال اول: ویزا برای کار و سفر
 • سال دوم تا چهارم: اقامت قابل تمدید
 • سال پنجم: اقدام برای اقامت دائم
 • سال ششم: اقدام برای شهروندی و گرفتن پاسپورت

ویزای طلایی پرتغال تنها با 280 هزار یورو سرمایه گذاری

از جولای ۲۰۱۵ دولت پرتغال راه حل جدیدی برای سرمایه گذاری معرفی کرد که درها را برای سرمایه گذاران بیشتر می گشاید. در حال حاضر اجازه اقامت پرتغال را می توان با سرمایه گذاری فقط به مبلغ   ۳۵۰.۰۰۰ یورو برای ملکی با قدمت ساخت بیش از ۳۰ سال یا ۲۸۰.۰۰۰ یورو در ملکی که بیرون از شهرهای اصلی واقع شده باشد گرفت. این قانون امکان احیای مراکز شهری و افزایش املاک و بخش گردشگری را فراهم می سازد. مهمترین مزایای این برنامه مبلغ پایین سرمایه گذاری در ملک، روند سریع اقامت و حداقل شرایط لازم برای گرفتن اقامت است. سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنها بعد از ۵ سال می توانند برای گرفتن اقامت دایم پرتغال و یکسال بعد از آن نیز برای گرفتن حق شهروندی اتحادیه اروپا اقدام کنند. روش ویزای طلایی پرتغال یکی از سریعترین و شفاف ترین برنامه های اروپاست. لطفا در صورت دسترسی به نقدینگی لازم و تمایل به این سرمایه گذاری استثنایی که منجر به اقامت دائم پرتغال و متعاقب آن پاسپورت اتحادیه اروپا میشود همین امروز با ما تماس بگیرید. اگر شما در کشور پرتغال یک مغازه و تجارتی را بخرید کشور پرتغال یک ویزای یکساله برای شما صادر می کند که به مدت پنج سال سالانه تمدید می شود و پس از گذشت پنج سال اقامت ده ساله پرتغال از طریق سرمایه گذاری دریافت می کنید. این اقامت تبدیل به اقامت دائم می شود. سرمایه گذاری قواعد و قوانین پیچیده ای در اروپا دارد و ممکنست با ناآگاهی سرمایه شما از بین برود و باید متقاضی که در این وادی پا می نهد دانش تجاری و تخصص داشته باشد. یک روش در سرمایه گذاری بدین صورت است که ابتدا درخواست ویزای کوتاه مدت می کند. و بعد از اخذ ویزا وارد خاک پرتغال شده و به جستجوی شغل و مغازه و ملک رفته و یک حساب بانکی در پرتغال افتتاح می کند. متقاضی به ایران برگشته و درخواست ویزای بلندمدت شش ماهه می کند و به حساب خود در پرتغال پول واریز می کند. متقاضی به پرتغال رفته قولنامه اش را امضا و به اداره پلیس پرتغال می برد و رسید اقامت یکساله را از اداره پلیس می گیرد. با رسید اقامت، شرکتی را تاسیس کرده و تجارت خود در پرتغال را شروع می کند و مدارک لازم تاسیس شرکت را به اداره پلیس پرتغال برده بمدت پنج سال هر ساله اقامت را تمدید می کند. * زمان رسیدگی به ویزای سرمایه گذاری پرتغال از طرف دولت پرتغال ۳۰ روز است. بعداز تکمیل پرونده به سفارت و دولت پرتغال می رود. * در ویزای سرمایه گذاری همراهان نیز اجازه کار دارند. در انتها خاطر نشان می شوم که ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی پرتغال الگوبرداری شده از کشور اسپانیاست واین نوع مهاجرت بدون آگاهی پرخطر است چراکه متقاضیان بدلیل داشتن اقامت اروپا مجذوب شده اما در ادامه ممکنست با از دست دادن سرمایه و نداشتن سود فرد فقط بتواند به پرتغال رفت و آمد کند و حتی اقامت هم نتواند بگیرد. سرمایه گذاری در پرتغال و ویزای طلایی پرتغال یکی از جذاب ترین انواع مهاجرت و سرمایه گذاری در جهان به شمار می رود و اگر شخص شرایط آن را داشته باشد سریعترین راه برای دریافت اقامت اتحادیه اروپا نیز شناخته می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *