مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزیلند

اقامت نیوزلند با سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند یکی از راه های پر طرفدار برای مهاجرت به نیوزیلند و اخذ ویزای این کشور است. نیوزیلند از کشورهای مشترک المنافع انگلستان بشمار می آید که سرمایه گذاری در آن می تواند با موفقیت همراه باشد. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند با کمترین مبلغ سرمایه باید از روش کارآفرینی استفاده کنیم. در این روش متقاضی باید یک کسب و کار جدید را در نیوزیلند راه اندازی کند. فرد متقاضی پس از مورد تایید قرار گرفتن پرونده مهاجرت، ویزای یک ساله کار دریافت می کند و باید به نیوزیلند سفر کرده و مقدمات کار خود را آماده و نهایتا کار را راه اندازی نماید. درصورتی که این بخش، طبق استاداردهای لازم و مورد تایید اداره مهاجرت نیوزیلند انجام گیرد ویزای یک ساله کار برای مدت دو سال دیگر تمدید شده و بعد از این مرحله نیز امکان درخواست برای اقامت دائم نیوزیلند فرآهم می‌گردد. البته اگر تمایل به اخذ ویزی سرمایه گذاری دارید، می توانید نسبت به دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا نیز اقدام نمایید. برنامه سرمایه گذاری 1 و 2 به سرمایه گذاران فرصت اقامت، زندگی، کار و تحصیل را در نیوزلند می دهد. از مزایای این برنامه می توان به همراه بردن همسر و فرزندان وابسته زیر 24 سال اشاره کرد.

برنامه سرمایه گذاری 1

1. متقاضیان باید به میزان 10 میلیون دلار نیوزلندی به مدت 3 سال به منظور دریافت اقامت سرمایه گذاری کنند. 2. بدون محدودیت شرایط سنی 3. بدون پیش نیاز زبانی 4. بدون نیاز به سوابق تجاری و کسب وکار

برنامه سرمایه گذاری 2

برای متقاضیان دارای سوابق کاری با سن حداکثر 65 سال، که به میزان 3 میلیون دلار نیوزلندی سرمایه و دارایی داشته باشند. سرمایه گذاری انجام شده 3 میلیون دلاری باید در بخش های تایید شده سرمایه گذاری شود و همچنین می بایست به مدت 4 سال تداوم یابد.تعداد ظرفیت پرونده ها در این روش سالیانه 400 پرونده می باشد.

شرایط لازم:

  • حداقل 3 سال تجربه کاری بیزنس
  • دانش زبان انگلیسی
  • دانش زبان انگلیسی برای همراهان
  • حداکثر 65 سال سن
دانش زبان انگلیسی لازم می باشد. بدین منظور داشتن بک گراند زبانی در مکالمه ضروری می باشد. شما می توانید با ارائه مدرک زبانی آیلتس با نمره کل حداقل 3 دانش پایه در زبان انگلیسی را اثبات کنید.البته در این صورت موظف هستید یک دوره 20 ساعته زبان را در نیوزلند کامل کنید

سرمایه گذاری های قابل قبول

سرمایه گذاری در جهت کمک به اقتصاد نیوزلند می باشد. بنابر این سرمایه گذاری هایی که به منظور افزایش سرمایه برای متقاضی می باشند، قابل قبول نیست. سرمایه گذاری می تواند در شرکت های قانونی یا صندوق های سرمایه گذاری باشد. همچنین می تواند به صورت خرید اوراق قرضه دولتی باشد. همچنین سرمایه گذاری در بانک های ثبت شده و شرکت های مالی و بازار اوراق بهادار نیز قابل قبول می باشد. سرمایه گذاری در شرگت های خصوصی یا دولتی یا صندوق های مالی، توسعه و املاک و ساختمان های تجاری نیز امکان پذیر می باشد. سرمایه معرفی شده جهت سرمایه گذاری می تواند به صورت ترکیبی از میزان دارایی و سرمایه شخص باشد

برنامه زمان بندی و شرایط ویزای سرمایه گذاری 1 و 2

 

برنامه سرمایه گذاری اقامت نیوزلند 1

· نیازی به ایجاد( Expression of Interest (EOI نیست، شما می توانید مستقیما درخواست خود را برای مهاجرت به نیوزلند دهید. · تاییدیه درخواست برای برنامه مهاجرتی بستگی به کیفیت اطلاعات مندرج در پرونده شما و همچنین بررسی های امنیتی و بررسی سلامت شما دارد و معمولا 3 ماهه دریافت می گردد. · تاییدیه برنامه سرمایه گذاری می تواند قبل از ارسال و اقدام سرمایه گذاری انجام شود، اما برای دریافت ویزای اقامت نیوزلند باید انتقال سرمایه و سرمایه گذاری انجام شود. بعد از این اقدام دریافت ویزا در زمان 2 تا 4 هفته امکان پذیر می باشد. · سرمایه گذاران می توانند در زمان 2 سال اولیه سرمایه گذاری خود آزادانه به نیوزلند و سایر کشورها سفر کنند. متقاضی اصلی باید در 2 سال اول یا 3 سال اول ( با توجه به نوع سرمایه گذاری) جمعا 44 روز در نیوزلند حضور داشته باشند. البته در بعضی حالات این مقدار متفاوت می باشد. · اگر در تمامی شرایط و پیش نیازهای لازم برای 2 سال اول سرمایه گذاری توسط متقاضی رعایت شده باشد، می تواند برای 2 سال بعدی به داخل و خارج از نیوزلند سفر کند. · در صورتی که تمامی شرایط لازم تا پایان سال سوم رعایت گردد، متقاضی و خانواده او می توانند درخواست اقامت دائم نیوزلند را دهند و پاسپورت آن را دریافت کنند.

برنامه سرمایه گذاری اقامت نیوزلند 2

· در این حالت بر خلاف حالت قبلی سرمایه گذاری نیاز به (Expression of Interest (EOI  می باشد، که شامل اطلاعات شخصی، سوابق کاری و سرمایه گذاری می باشد. ·د ر صورت تایییدیه EOI، سرمایه گذار و همسر او می توانند برای شهروندی و اقامت نیوزلند درخواست دهند. دعوت از آن ها معمولا طی 2 هفته بعد از پذیرش EOI می باشد. · هنگامی که از متقاضی دعوت برای درخواست شهروندی صادر شد، او می تواند در طی زمان 4 ماه درخواست خود را ارائه دهد. · تاییدیه درخواست نیز معمولا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد، که البته بستگی به کیفیت پرونده، بررسی های امنیتی و بررسی سلامت سنجی متقاضی دارند. · درخواست ویزا نیز بعد از انتقال پول و سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد، که در صورت تاییدیه طی زمان 2 تا 4 هفته صادر می گردد. · سرمایه گذاری انجام شده باید حفظ شود و در پایان سال دوم و چهارم درخواست اقامت نیوزلند مورد نیاز می باشد. · سرمایه گذار باید در سال دوم ، سوم و چهارم سرمایه گذاری در هر سال 146 روز در نیوزلند اقامت داشته باشد.  

دریافت پاسپورت نیوزلند بوسیله سرمایه گذاری

  متقاضیان و سرمایه گذارانی که پیش نیازهای سرمایه گذاری را رعایت کرده باشند و مجموعا 1350 روز در نیوزلند در طول 5 سال اقامت داشته باشند، در صورتی که هر ساله حداقل 240 روز در این کشور حضور داشته باشند، می توانند برای دریافت پاسپورت نیوزلند اقدام کنند.  

ویزای کار آفرینی نیوزیلند

این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد راه انداری یک کسب و کار جدید در نیوزیلند را داشته باشند. برخی از شرایط اخذ اقامت از این طریق شامل موارد زیر می شود: · کسب 120 امتیاز بر اساس سابقه کاری و تعداد شغلهای ایجاد شده توسط کسب و کار شما · آشنایی اولیه با زبان انگلیسی · توانایی مالی کافی برای راه اندازی کسب و کار در نیوزیلند به مبلغ حداقل 100,000 دلار نیوزیلند (برای افزایش امتیاز و انتخاب پرونده توسط اداره مهاجرت مبلغ 400,000 دلار نیوزیلند پیشنهاد می شود) · آماده داشتن یک برنامه جامع برای اداره کسب و کار خود (طرح تجاری) · داشتن سن کمتر از 60 سال برای سرمایه گذارانی که پرونده شان مورد تائید قرار بگیرد، ویزای یک ساله کار صادر شده و در صورتی که مراحل ثبت و راه اندازی کسب و کار خود را به درستی انجام دهند، ویزای کار برای مدت 2 سال بعد از آن نیز تمدید می شود. پس از آن امکان اقدام برای دریافت اقامت دائم و شهروندی نیوزیلند امکان پذیر خواهد بود.

(NEW ZEALAND ENTREPRENEUR WORK VISA)

اگر شما تجارت خود را اداره می‌کنید یا سمت مدیریت ارشد یک شرکت تجاری را به عهده دارید، میتوانید در زیر شاخه‌ ویزای کار آفرینی تجاری نیوزیلند به این کشور مهاجرت کنید. با این ویزا میتوانید تجارتی در نیوزیلند را خریداری یا در آن سرمایه‌گذاری کنید یا تجارت خود را راه‌اندازی کنید. نکته مهم این است که باید به دولت نیوزیلند نشان‌ دهید که تجارت شما می‌تواند برای این کشور، سودآور باشد. در صورتی که تجارت شما به مدت 2 سال و در بعضی شرایط خاص به مدت 6 ماه فعالیت مستمر داشته باشد، می‌توانید برای ویزای دائم اقدام کنید.

مرحله‌ راه‌اندازی:

هنگامی که با درخواست شما موافقت شد، در مرحله اول یک ویزای کاری 12 ماهه به شما اعطا می شود که در این مدت زمان، تجارتی در نیوزیلند خریداری یا تجارت خود را راه‌اندازی کنید.

مرحله‌ معادلسازی:

هنگامی که ثابت کردید که قدم های اولیه مرحله‌ راه‌اندازی تجارت خود را با موفقیت پشت ‌سر گذاشته‌اید، 24 ماه باقیمانده‌ ویزای شما تایید خواهد شد.

شرایط کلی ویزا:

- حداقل میزان سرمایه باید مبلغی به ارزش 100 هزار دلار نیوزیلند باشد. - حداقل 120 امتیاز یا بیشتر، با احتساب امتیاز موفقیت تجارت شما و ارزش‌ آن در نیوزیلند - برنامه تجاری واضح - نداشتن سابقه‌ ورشکستگی و کلاه برداری تجاری - داشتن شرایط لازم سلامت، سوء پیشینه و مهارت در زبان انگلیسی

اقامت نیوزیلند برای کارآفرینان

ویزای اقامت کار آفرینی به شما اجازه می‌دهد که در نیوزیلند به صورت دائم زندگی کنید به شرط اینکه یک تجارت جدید با رشد بالا و قابلیت صادرات در نیوزیلند تاسیس کرده باشید. دو راه برای تایید صلاحیت ویزای اقامت دائم با این شرایط وجود دارد: - Entrepreneur Residence Category یک ویزای 2 ساله است که متقاضی این ویزا باید با موفقیت توانسته باشد یک تجارت در این کشور خریداری یا راه‌اندازی کرده باشد و حداقل دو سال در آن شرکت مشغول به کار بوده باشد و تجارت ایشان می‌بایست مشخصاً برای نیوزیلند سودآوری داشته باشد. - Entrepreneur Residency Category یک ویزای 6 ماهه است و متقاضی این ویزا اگر حداقل 500 هزار دلار نیوزیلند در تجارت خود سرمایه‌گذاری و حداقل سه موقعیت شغلی تمام وقت برای شهروندان نیوزیلند فراهم کرده باشد، می‌تواند از پروسه‌ بررسی سریع (faster track ) استفاده کند.


جدول امتیازبندی ویزای کار کارآفرینی

  امتیازهای سابقه کسب وکار (قابل اعطا تنها در یک گروه):
خود اشتغالی در مشاغل مر بوط
بالای 10 سال 40
بالای 5 سال 30
بالای 3 سال 20
خود اشتغالی در سایر مشاغل
بالای 10 سال 20
بالای 5 سال 15
بالای 3 سال 5
سابقه مدیریت ارشد مربوط
بالای 10 سال 10
بالای 5 سال 5
 

امتیاز برای سودرسانی به نیوزلند (قابل اعطاء در حداکثر دو گروه):

ایجاد اشتغال تمام وقت جدید
بالای 10 سمت شغلی تمام وقت جدید   برای شهروندان یا ساکنین نیوزلند 80
5 سمت شغلی تمام وقت   جدید یا بیشتر برای شهروندان یا ساکنین نیوزلند 50
3 سمت شغلی تمام وقت   جدید یا بیشتر برای شهروندان یا ساکنین نیوزلند 30
2 سمت شغلی تمام وقت   جدید برای شهروندان یا ساکنین نیوزلند 20
1 سمت شغلی تمام وقت   جدید برای شهرون یا ساکن نیوزلند 10
امتیاز برای کسب و کار صادرات مصوب   ( بر اساس درآمد سالانه)
بیش از 1 میلیون دلار درآمد در سال 80
بیش از 750 هزار دلار درآمد در سال 60
بیش از 500 هزار دلار درآمد در سال 40
بیش از 400 هزار دلار درآمد در سال 30
بیش از 300 هزار دلار درآمد در سال 20
بیش از 200 هزار دلار درآمد در سال 10
 
ایجاد اشتغال تمام وقت جدید
پیشنهاد کسب و کار معتبر با ارائه   محصولات یا خدمات بی نظیر یا جدید به نیوزلند یا یک منطقه مشخص 30
امتیاز برای سرمایه گذاری
بیش از 1 میلیون دلار 80
بیش از 750 هزار دلار 60
بیش از 500 هزار دلار 50
بیش از 400 هزار دلار 30
بیش از 300 هزار دلار 10
بیش از 200 هزار دلار 10
کمتر از 200 هزار دلار 0
امتیاز سنی برای متقاضی آینده (در   تاریخ ارائه تقاضانامه)
24 سال و کمتر از آن 15
25 الی 29 سال 20
30 الی 39 سال 20
40 الی 49 سال 20
50 الی 59 سال 10
بالای 60 سال 0
 
ا متیاز پاداشی
مبنی بر کسب و کار خارج از اوکلند   به شرحBB6.1.35 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *