مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی در بلژیک

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

کشور بلژیک از  جمله زیبا  ترین کشورهای اروپایی برای اقامت محسوب می شود. بلژیک دارای  ثبات و تعادل سیاسی و اقتصادی می باشد و کشوری است که  سیستم مالیاتی مناسب و نسبتاً پایینی را داراست. برای مثال معافیت های مالیاتی زیادی در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور دیده می شود. یقیناً  کشور بلژیک یکی از بهترین کشورها در زمینه اقامت از طریق سرمایه گذاری  می باشد.متقاضیان اخذ اقامت در کشور بلژیک می توانند از طریق سرمایه گذاری در بلژیک اقدام نمایند و پس از گذشت 3 سال برای اقامت دائم بلژیک اقدام کنند.دفتر حقوقی اوریز با داشتن کادری از وکلای مقیم اروپا روال برنامه سرمایه گذاری و اقامت شما را از ابتدا تا انتها دنبال خواهد کرد

لازم به ذکر است که از میان کشور های اتحادیه اروپا، بلژیک دارای کوتاه ترین زمان برای اخذ اقامت دائم می باشد. دارندگان اقامت دائم در کشور بلژیک می توانند به راحتی در کشور های عضو شنگن جا به جا شوند و فعالیت تجاری داشته باشند.

بلژیک پایتخت مالی اروپا به حساب می آید و بسیاری از افراد خواهان سرمایه گذاری در این کشور می باشند. کشور بلژیک به عنوان یک کشور جذاب برای دریافت اقامت محسوب می شود و مرکز تجارت های بین المللی می باشد.

کشور بلژیک، یک کشور چند فرهنگی با زبان انگلیسی تقریبا گسترده می باشد.

افرادی که اقامت کشور بلژیک را داشته باشند می توانند بدون ویزا به 100 کشور دیگر مهاجرت نمایند.

تابعیت بلژیک بعد از 7سال به صورت قانونی یک حق شناخته می شود.

برنامه اقامت در بلژیک

یک بسته برنامه اقامت در بلژیک را برای خارجی ها و شهروندان غیر EU برای کسب مجوز اقامت در بلژیک پیشنهاد می دهیم که بعدا به طوردائمی با خانواده خود به بلژیک منتقل شوند .

نیازهای شایستگی برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

 • سابقه کیفری پاک
 • پیش زمینه تجاری و مالی خوب
 • مراجع خوب
شهروندان غیر EU نیاز به نشان دادن وابستگی بلژیک دارند، یک راه خوب برای نشان دادن وابستگی ها، تاسیس یک شرکت بلژیکی با پشتوانه مالی خوب می باشد.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران برای این اقدام باید حداقل ۳۰۰/۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشند، BVBA و SPR مشهورترین شرکتها در بلژیک هستند.  BVBA به عنوان یک شرکت هرمی کار می کند. مالیات ها زیر ۳۰ درصد می باشد.

حق الزحمه ها و هزینه ها برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

از اولین مرحله درخواست اقامت تا تایید نهایی گرفتن تابعیت کشور بلژیک، خدماتی ارائه می شود:

 • راهنمایی و کمک در طول درخواست اولیه اقامت
 • کمک به جستجو برای منزل دادن مناسب
 • راهنمایی مالیاتی اولیه قبل از مالیات
 • دستیابی مستقیم به مراجع مختلف
 • ارتباط با مراجع محلی و دولت
 • تسلیم درخواست به مراجع مرتبط دولتی
 • نصیحت و کمک با توجه به منزل دادن محلی و تشریفات مرتبط
 • کمک به ثبت نام در شهرداری
 • کمک و راهنمایی برای تمدید مجوزهای اقامت موقت در بلژیک
 • کمک به گرفتن اقامت دائمی
 • کمک و راهنمایی برای درخواست تابعیت
 • کمک به درخواست پاسپورت
با توجه به خدماتی که به آنها اشاره شد، هزینه برای درخواست اقامت مورد به مورد متفاوت است و هزینه های زیر برای مجوزاقامت تعریف شده اند:

داوطلب اصلی سرمایه گذاری در بلژیک

 • ۹۵۰۰۰ یورو برای بدست آوردن مجوز اقامت سال اول
 • ۲۵۰۰۰ یورو برای تمدید سال دوم و سالهای بعد
 • ۳۵۰۰۰ یورو برای درخواست تابعیت (امکان پذیر بعد از سه سال)

مبالغ برای اعضای خانواده (همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) به ازای هر نفر

 • ۲۰۰۰۰ یورو برای بدست آوردن مجوز اقامت سال اول
 • ۱۰۰۰۰ یورو برای تمدید سالانه از سال دوم و سالهای بعد
 • ۲۰۰۰۰ یورو برای درخواست تابعیت (بعد از سه سال در نزدیکترین زمان).

هزینه های جذب شرکت

هزینه های ساخت شرکت و رئیس تقریبا ۱۰۰۰۰ یورو تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال اول و ۵۰۰۰ یورو سالانه بعد از آن

فضای اجاره

دفتر : تقریبا ۶۰۰۰ یورو هر سال

هزینه های حسابداری، پرداخت مالیات به خوبی جا دادن در یک آپارتمان مبله : حدودا ۱۰۰۰ یورو در ماه

کارآفرینی در بلژیک

همانطور که می دانید مهاجرت به کشورهای دیگر راههای گوناگونی دارد. یکی از راههای مهاجرت به بلژیک، کار آفرینی در بلژیک می باشد. کارآفرینی در بلژیک مزایایی دارد که شخص را تشویق به مهاجرت به این کشور می نماید. دولت این کشور همواره کار آفرینی در بلژیک را حمایت می کند. کار آفرینی در بلژیک همانند دیگر کشورها قوانینی دارد، ما در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط کارآفرینی در بلژیک آشنا سازیم.

کارآفرینی، ابتکار و نو آوری به منظور رشد اقتصادی و رقابت در کسب و کار هر کشوری بسیار مهم می باشد. بر طبق مجمع جهانی اقتصاد کارآفرینان در طی ۵ سال گذشته ۸۰۰٫۰۰۰ شغل ایجاد کرده اند. کشور بلژیک نیز در طی ۱۰ سال اخیر سعی بر این داشته است که با تشویق و ترغیب و انگیزه های مالی، نیروهای کار متخصص  را دعوت به سرمایه گذاری و کار آفرینی در این کشور کند. کشور بلژیک در زمینه جذب کارآفرین بسیار موفق بوده است. به طوری که ایلات متحده امریکا به تنهایی در سال ۲۰۱۲، ۲ میلیارد دلار در R & D بلژیکی سرمایه گذاری کرده است. تحقیقات نشان داده است کارآفرینی با تکنولوژی بالا در بلژیک ۳/۴ شغل های دیگر ایجاد کرده است و محصولات جدیدی را وارد بازار این کشور کرده است، به همین لحاظ در دولت بلژیک به منظور داشتن اقتصادی قوی تر همواره تاکید بر کارآفرینی دارد.

در تمامی مقاطع تحصیلی و کار آموزی، درس کارآفرینی یکی از واحدهای اصلی و مورد توجه برای پرورش کارآفرینان ماهر بوده است که این نشان از اهمیت کارآفرینی برای این کشور دارد.

کشور بلژیک مهاجرت به این کشور را یک عامل مهم در پرورش کارآفرینی و ابتکار می داند و  کارآفرینان را از اقصی نقاط جهان به سرمایه گذاری در این کشور تشویق می کند.

۷ گام برای کارآفرینی در کشور بلژیک

 • لیست پیشنهادی دولت بلژیک برای کار آفرینی

اگر قصد کار آفرینی در کشور بلژیک را دارید و هنوز تصمیم خود را به طور دقیق در زمینه مورد نظر برای سرمایه گذاری  نگرفته اید، بهتر است به لیست پیشنهادی کشور بلژیک برای کارآفرینی توجه کنید تا با اطمینان خاطر بیشتری شروع به کسب و کار در این کشور نمایید.

 • تشخیص نیازها و کمبودهای موجود در بازار کشور بلژیک

با پاسخ به سوالات زیر می توانید نیازها و کمبودهای بازار بلژیک را تشخیص دهید و با اطمینان بیشتری به کار آفرینی در این کشور بپردازید:

آیا محصول یا خدماتی که با ایجاد کارآفرینی در کشور بلژیک ارائه می کنید نیازها و کمبودهای بازار کشور بلژیک را تامین می کند؟ آیا محصولات و خدمات مشابه در زمینه کارآفرینی شما وجود دارد؟  محصول و خدمات جدیدی  که شما به بازار کشور بلژیک ارائه می دهید تا چه میزان به نفع مشتریان می باشد؟

 • شناختن مخاطبان محصول و خدماتی که ارائه می دهید

صادق بودن در کسب و کار یکی از اصلی ترین رموز برای رسیدن به موفقیت می باشد. اینکه چه محصول و خدماتی زندگی مردم را سهل تر می سازد و چگونه این محصول و خدمات را به بازارهای کشور ارائه دهیم امری ضروری می باشد . شما ممکن است برای اولین بار محصول و خدماتی را ارائه دهید که مردم تجربه ای در آن زمینه نداشته باشند، پس بهتراست صادقانه عمل کنید تا نظر مثبت آنها را به خود جلب نمایید.

 • ثبت کسب و کار

برای شروع کار آفرینی در کشور بلژیک شما نیاز به ثبت یک شماره شناسایی و ایجاد حساب بانکی دارید. برای دریافت این شماره شناسایی لازم است شخص کار آفرین تجربه مدیریتی لازم در امر مورد نظر را داشته باشد که هزینه این کار ۸۲٫۵۰ یورو می باشد.

 • استخدام یک حسابدار

استخدام یک حسابدار برای پیگیری امور مالی کسب و کار یک امر ضروری می باشد و به شما برای سیستم مالیاتی کشور بلژیک اطمینان خاطر می دهد . حسابدار متخصص به امور مالی سر و سامان می دهد و شما با آرامش خاطر بیشتری کارهایتان را انجام می دهید.

 • ایجاد یک فضای اداری برای راه اندازی کسب و کار

شخص کار آفرین برای کار خود باید به ایجاد یک فضای اداری بپردازد که می تواند آن را خرید و یا اجاره نماید. اما این بدان معنی نیست که شما حتما باید بیرون از محل زندگی به کار بپردازید . بنابراین شخص می تواند در منزل محل سکونت خود فضایی را اختصاص به کار دهد. البته این مقوله بستگی به نوع کار دارد و متقاضی می تواند نوع محل کار خود را انتخاب نماید.

 • دیدار با افراد همسو درشبکه

در چنین جامعه بین المللی توصیه می شود برای پیدا کردن دوستان جدید و مراوده با همکاران بالقوه در کسب و کار حداقل یک بار در هفته به دیدار در شبکه ها بپردازید. مطمعنا این کار شما را با مسائل روز دنیا، نیازهای جوامع، رقبای تجاری و … که در کسب و کار امری مهم می باشد آشنا  می سازد.

لذت بردن از کسب و کار ایجاد شده

در نهایت اگر می خواهید در کسب و کاری که شروع کرده اید پیروز و موفق باشید بهتر است از کاری که انجام می دهید لذت ببرید. لذت بردن خود شخص از کاری که انجام می دهد مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت است و این شور و شوق همواره مشوق شخص برای تلاش بیشتر می شود. کارآفرینان به خصوص کارآفرینان خارجی برای دولت بلژیک بسیار ارزشمند هستند وهمواره مورد حمایت قرار دارند.

مزایای کار آفرینی در بلژیک

کشور بلژیک یکی از بزرگترین کشورها در اتحادیه اروپا است و از لحاظ اقتصادی و صنعتی بسیار پیشرفته و دارای ثبات می باشد.

کشور بلژِیک  برای کارآفرینان داخلی و خارجی تفاوتی قائل نمی شود وآنها را پشتیبانی و حمایت  می کند، سیستم مالیاتشان نیز یکی می باشد . همین امر نقطه عطفی برای ایجاد کارآفرینی در کشور بلژیک است.

کار آفریننان درزمینه های مختلف از جمله  نساجی، خودرو، مواد غذایی، کشاورزی، دارو، R & D، صنایع مختلف و …. فعالیت کنند.

کار آفرینان در کشور بلژیک می توانند پس از گذشت ۳ سال نسبت به اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. شخص کارآفرین با بدست آوردن اقانت این کشور می تواند به راحتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت وآمد کند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت کشور بلژیک به دلیل نقاط قوت قابل توجهی که دارد و همچنین حمایت دولت از کار آفرینان، کشور مناسبی برای کار آفرینی و ایجاد یک کسب و کار جدید است. ما به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی آگاهی های لازم در مورد راه های مهاجرت به این کشور را بدست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *