رنکینگ بهترین دانشگاهها 2018

مراحل اخذ ویزای تحصیلی – از ابتدا تا انتها
آوریل 13, 2019
استرالیا
آوریل 27, 2019

رنکینگ بهترین دانشگاهها 2018

برای ششمین سال متوالی (Massachusetts Institute of Technology (MIT) رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و سه دانشگاه آمریکایی دیگر به نامهای استنفورد Stanford، هارواردHarvard و موسسه کَلتِک California Institute of Technology در رده های دوم تا چهارم قرار گرفته اند. با اینکه دانشگاه جدیدی وارد لیست 10 دانشگاه اول رنکینگ نشده است ولی در میانه و پایین این رده بندی کشورهای زیادی رشد شایان ذکری داشته اند برای مثال کشور چین برای اولین بار 6 دانشگاه در 100 دانشگاه برتر دنیا دارد و دانشگاههای روسیه نیز رشد قابل توجه ای داشته اند. در زیر می توانید لیست 20 دانشگاه برتر در سال 2018 را مشاهده نمایید: 1- Massachusetts Institute of Technology (MIT) آمریکا 2- Stanford University آمریکا 3- Harvard University آمریکا 4- California Institute of Technology (Caltech) آمریکا 5- University of Cambridge انگلستان 6- University of Oxford انگلستان 7- UCL (University College London) انگلستان 8- Imperial College London انگلستان 9- University of Chicago آمریکا 10- ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology سوئیس 11- Nanyang Technological University, Singapore (NTU) سنگاپور 12- Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) سوئیس 13- Princeton University آمریکا 14- Cornell University آمریکا 15- National University of Singapore (NUS) سنگاپور 16- Yale University آمریکا 17- Johns Hopkins University آمریکا 18- Columbia University آمریکا 19- University of Pennsylvania آمریکا 20- The Australian National University استرالیا از جمله تغییرات مهم در آخرین رده بندی برترین دانشگاهها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • حفظ رتبه اول توسط MIT برای سالهای متمادی
در حالیکه نزدیک به 180 دانشگاه از آمریکا و کانادا در این رنکینگ وجود دارند ولی هیچکدام در طی این سالها هرگز نتوانستند که از دانشگاه MIT پیشی بگیرند. با توجه به رشد اخیر دیگر کشورها در زمینه تحصیلات عالی، دانشگاههای آمریکایی کار دشواری برای حفظ رتبه فعلی خود و همچنین جذب اساتید و دانشجویان ممتاز بین المللی خواهند داشت به نحوی که رتبه 21 دانشگاه برتر آمریکا و کانادا نسبت به رنکینگ سال قبل شاهد نزول بوده اند.
  • حرکت صعودی دانشگاههای روسیه
با توجه به افزایش کمک های دولت روسیه به دانشگاههای این کشور و ارائه تسهیلات تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در سالهای اخیر، از 24 دانشگاه روسی که در رنکینگ جهانی قرار دارند نسبت به رنکینگ سال گذشته تنها 3دانشگاه تنزل رتبه داشته اند و 21 دانشگاه دیگر یا رتبه خود را حفظ کرده و یا شاهد صعود در رتبه بندی بوده اند. برترین دانشگاه روسیه Lomonosov Moscow State University است که به صورت مشترک در رتبه 95 دنیا قرار گرفته است.
  • ادامه سیر صعودی دانشگاههای چین
اتفاق هیجان انگیز برای کشور چین در سال 2018 قرار گرفتن 6 دانشگاه چینی در لیست 100 دانشگاه برتر جهان برای اولین بار است در حالی که به صورت کلی چین دارای 50 دانشگاه در رنکینگ 1000 دانشگاه برتر جهان می باشد. دانشگاه Zhejiang University و دانشگاه University of Science and Technology in China ورودیهای جدید در لیست 100 دانشگاه برتر هستند.
  • دنیا در حال کوچکتر شدن
با بررسی دقیق رده بندی امسال به این نتیجه می رسیم که بسیاری از کشورها در اقصی نقاط جهان با بهبود شرایط تحصیلی و آموزشی خود در حال ورود به رنکینگ برترین دانشگاههای جهان هستند به نحوی که در لیست امسال برزیل و آرژانتین نیز دارای نماینده هستند و همچنین در دیگر نقاط دنیا کشورهایی مانند چین، روسیه و عربستان شاهد رشد بوده اند. این موضوع به این معنا است که دیگر دانشجویان بین المللی برای تحصیلات با کیفیت نیازی به سفر به چندین کشور محدود ندارند و با در نظر گرفتن تغییرات اخیر در اکثر نقاط دنیا می توان در یکی از دانشگاههای برتر جهان تحصیل کرد. در نهایت از میان دانشگاههای ایرانی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان برترین دانشگاه ایران در رتبه 480-471 قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *