خرید ملک استرالیا
بسیاری از کشورهای جهان اول که مقصد محبوبی برای مهاجرین هستند، امکان اعطا امتیاز اقامت دائم را از طریق خرید ملک برای متقاضیان مهاجرت فراهم کرده اند. در همین راستا، سوالی که جمع کثیری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا دارند این است که آیا اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک ممکن است یا خیر؟ در ابتدای این مطلب، مشاورین دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز این سوال را پاسخ میدهد.البته روش های دیگری برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا وجود دارد من جمله :مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل،مهاجرت به استرالیا از طریق کار،مهاجرت به استرالیا از طریق کار آفرینی و ثبت شرکت که مشاورین و وکلای دفتر حقوقی اوریز  مقیم  در استرالیا شما را در برنامه مهاجرتی خود به استرالیا راهنمایی کرده و شما را همراهی خواهند نمود اخذ اقامت استرالیا صرفا از طریق خرید ملک ممکن نیست ولی تحت شرایطی، خرید ملک در استرالیا می تواند به اخذ ویزای استرالیا و دریافت اقامت دائم کمک کند. البته قبل از همه چیز، ذکر این نکته ضروری است که افرادی که دارای اقامت دائم استرالیا نیستند، برای خرید ملک نیاز به دریافت مجوز از سازمانی به نام کمیته رسیدگی به سرمایه گذاری های خارجی (Foreign Investment Review Board) دارند.البته راه های دیگری برای دریافت اقامت دائم استرالیا وجود دارد در نظر داشته باشید که گرفتن وام مسکن برای افرادی که در استرالیا اقامت موقت دارند بلامانع است و شرط اصلی بانکها برای اعطاءِ وام مسکن به این افراد، اشتغال به کار برای مدت حداقل یک سال و داشتن درآمد مکفی می باشد. در ادامه توجه شما را به موارد زیر در خصوص خرید ملک در استرالیا جلب می کنیم:
۱- متقاضیان ویزای سرمایه گذاری دائم استرالیا نیاز به ارائه مستندات در خصوص انتقال سرمایه به استرالیا دارند. مقدار سرمایه لازم بسته به نوع ویزا متغیر است ولی برای متداولترین نوع ویزای سرمایه گذاری که ویزای Business Innovation است، مقدار سرمایه لازم برای انتقال به استرالیا معادل ۶۰۰ هزار دلار استرالیا می باشد. مسلما یکی از امن ترین راهها برای سرمایه گذاری در استرالیا (مخصوصا برای کسانی که در این کشور تازه وارد هستند)، خرید ملک در این کشور است که می تواند با مشورت آژانسهای املاک صورت گیرد.
۲- خرید ملک مشترک با همسر یا شریک زندگی برای افرادی که قصد دارند از طریق ویزای همسر در استرالیا بمانند، تاثیر بسزایی در شانس موفقیت ویزای استرالیا خواهد داشت. اداره مهاجرت استرالیا امتیاز خاصی برای افرادی که دارای خانه مشترک هستند قائل است و در واقع خرید ملک مشترک با همسر برای متقاضیان ویزای ازدواج، شانس این افراد را برای موفقیت در ویزا به مراتب افزایش می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *