تحصیل در هند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

هند کشوری پویا، در حال توسعه و جذاب برای دانشجویان بین المللی است. در بین دانشگاه های هند دانشگاه های پزشکی این کشور شناخته شده و در سطح جهانی معتبر هستند.اگر تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاه های هند را دارید با مشاورین ما در دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز تماس بگیرید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند 5.5 سال به طول می انجامد، بر خلاف سایر کشورهای اروپایی و غربی که این دوره حداقل 6 ساله است. بنابراین تحصیل در هند سبب می شود دانشجویان سریعتر درس خود را به اتمام رسانده و به حرفه طبابت در هر جای دنیا مشغول شوند. دانشجویان می توانند تحصیل خود را هم در دانشگاه های دولتی و هم خصوصی به انجام برسانند. کیفیت تحصیل در دانشگاه های مختلف متفاوت است. بهتر است سعی شود پذیرش از دانشگاه های شناخته شده تر با بازخورد های مثبت از طرف دانشجویان بین المللی انتخاب شود. تحصیل پزشکی در هند به دو بخش تقسیم می شود: بخش اول دوره های آکادمیک و تئوری در دانشگاه و بخش دوم دوره های تجربی کلینیکال در بیمارستان ها یا مطب ها که دانشجویان تحصیل خود را با یک دوره کارآموزی 1 ساله به پایان می رسانند.

شرایط پذیرش

از شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی هند پایان دوره متوسطه 12 ساله با کسب حداقل 50 درصد نمره قبولی در دروس زیست، شیمی، فیزیک و زبان انگلیسی و پس از آن شرکت و قبولی درآزمون ملی NEET می باشد. این امتحان کتبی و دارای 720 امتیاز است که در آن دانش آموز بر اساس نمره اش در دروس: فیزیک، شیمی، زیست شناسی و انگلیسی سنجیده می شود. قابل ذکر است با گذراندن این آزمون متقاضیان دیگر نیازی به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نخواهند داشت. این امتحان در تمامی استان ها و شهرهای بزرگ هند برگزار می شود و دانش آموز اجازه دارد تا 3 بار در این امتحان شرکت کند. فرم ثبت نام آنلاین امتحان از اواخر ماه ژانویه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و امتحان در آخر ماه می برگزار می شود. شروع کلاس ها نیز از ماه سپتامبر می باشد. تنها افرادی با شرایط سنی 17 تا 25 سال مجاز به شرکت در این امتحان هستند.

هزینه زندگی در هند برای دانشجویان

شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند در دانشگاه های مختلف متفاوت است اما محدوده آن  سالیانه بین 6000 تا 15000 دلار برای رشته های پزشکی و نصف این مبلغ برای رشته دندانپزشکی است که این مبلغ بسیار کم تر از هزینه تحصیل در بسیاری از کشورهای غربی است. علاوه بر هزینه مقرون به صرفه تحصیل و دانشگاه های معتبر مزیت دیگر تحصیل در هند هزینه های پایین زندگی مانند اجاره خانه و خورد و خوراک است. به طور مثال کرایه ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه مبله در مرکز شهر حدود 170 دلار و هر وعده غذایی بین 1 تا 4 دلار است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در هند


1. Banaras Hindu University
2. Aligarh Muslim University
3. University of Delhi
4. Panjab University
5. Manipal University
6. jadavpur University

russia

تحصیل د ر روسیه

Facts-about-turkish-language-1-680x380

تحصیل در ترکیه

1_Country-Page-China

تحصیل در چین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *