تحصیل در نیوزیلند

  امروزه افراد زیادی متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و دارای دانشگاه های با درجه علمی بالا و تایید شده در سراسر جهان هستند. کشور نیوزلند یا زلاندنو از جمله کشور های توسعه یافته است و دانشگاه های نیوزلند از نظر علمی رتبه 64 جهان را دارد و مدارک آن در سراسر جهان قابل تایید است. برای افراد متقاضی تحصیل در نیوزلند بیان این نکته نیز لازم است که زبان رسمی مردم نیوزلند انگلیسی و مائوری می باشد و زبان تدریس در دانشگاه ها و مدارس، انگلیسی است به همین دلیل داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا الزامی است. مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل یکی از بهترین روش ها نسبت به مهاجرت کاری به نیوزلند یا سرمایه گذاری در نیوزلند است. شخصی که از طریق تحصیل به نیوزلند مهاجرت می کند، از مزایای اقامت نیوزلند بهره مند می شود و می تواند با کسب شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نیوزلند اقدام کند. البته از دلایلی که افراد بیشتر از طریق مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت به نیوزلند استفاده می کنند به دلیل مراحل طولانی، امتیازبندی و شرایط ویزای کار یا اسکیل ورکر نیوزلند می باشد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقطع ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و 8 سال به طول می انجامد. بعد از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان شده که این دوره تحصیلی 5 سال زمان می برد بعد از سپری کردن این 13 سال تحصیلی دانش آموزان یا می توانند به مدت 6 تا 18 ماه در مدارس فنی- حرفه ای در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند و سپس وارد بازار کار شوند یا می توانند با گذراندن حدود یک سال و نیم تا 3 سال مدرک دیپلم خود را بگیرند و وارد دانشگاه شوند. البته نظام جدید نیوزلند به نام modular به این شکل است که دانش آموزان بعد از پایان دبیرستان یکی از درس هایی که به آن علاقه دارند را انتخاب می کنند و در این نظام آموزشی شرکت کرده و بعد از گذراندن این دوره با موفقیت تنها یک مدرک دیپلم دریافت می کنند. هزینه تحصیل در نیوزلند در دوران دبیرستان و دانشگاه و زندگی دانشجویان حدود 25000 تا 30000 دلار نیوزلند می باشد که شامل: شهریه دانشگاه، خوراک، بیمه، رفت و آمد و… می شود. از شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند این است که علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند در مقطع لیسانس که مدرک پیش دانشگاهی دارند به راحتی می توانند وارد دانشگاه های نیوزلند شده و مشغول ادامه تحصیل شوند اما کسانی که مدرک دیپلم ندارند جهت تحصیل در نیوزلند یا نیوزیلند می بایست دوره پیش دانشگاهی را در کشور نیوزلند سپری کنند. دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند هستند می بایست مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند در غیر این صورت قبل از ورود به دانشگاه ها باید دوره های زبان را در کشور نیوزلند سپری کنند.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در نیوزلند

از شرایط اعزام دانشجو جهت تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس و تحصیل در دانشگاه های نیوزلند اینکه مدت تحصیل حدود 3 تا 4 سال زمان می برد و در این مقطع دانشجویان بیشتر کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام می دهند. شهریه سالانه دانشگاه های نیوزلند مبلغی حدود 30000 دلار می باشد که دانشجو موظف به پرداخت آن می باشد. هزینه زندگی در نیوزلند حدود 600 تا 800 دلار در ماه است که شامل: غذا، رفت و آمد، بیمه، مسکن و… می شود. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند 10 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 130 تا 150 دلار به ازای هر هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ به راحتی بخش اعظمی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در نیوزلند

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در نیوزلند مقطع فوق لیسانس دانشگاه ها هستند به شرط اینکه سوابق تحصیلی بسیار عالی، مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از دانشگاه های نیوزلند بورسیه بگیرند که در صورت اخذ بورسیه، دانشگاه ها اغلب هزینه های زندگی دانشجو را علاوه بر تحصیلشان پرداخت می کند. دانشجویانی که از آخرین مدرک تحصیلی آنها کمتر از دو سال گذشته باشد و سوابق تحصیلی معمولی داشته باشند می توانند جهت ادامه تحصیل در نیوزلند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه هایی که شهریه سالانه آنها حدود 10.000 تا 18.000 دلار است ثبت نام کنند و با کار دانشجویی قسمتی از شهریه خود را پرداخت نمایند. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 300 دلار در هفته دریافت نمایند که این مبلغ قسمت زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD در نیوزلند و شرایط بورسیه تحصیلی

شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند در مقطع دکترا در دانشگاه های نیوزلند این است که مدت تحصیل 3 تا 6 سال به طول می انجامد و دانشجویان در پایان این مقطع می بایست به صورت شفاهی یا در بعضی مواقع به صورت کتبی از پایان نامه خود دفاع کنند. در مقطع دکترای دانشگاه های نیوزلند دانشجویانی که معدل آخرین مدرک تحصیلی آنها بالای 17 باشد و مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از بورسیه استفاده کنند که در این صورت دانشگاه ها علاوه بر هزینه های تحصیل دانشجو در نیوزلند، هزینه های زندگی دانشجو را نیز پرداخت می کنند. در مقطع دکترا دانشجویان می توانند 30 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 450 دلار در هفته حقوق بگیرند که این مبلغ به راحتی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند.

اقامت دانشجویی نیوزیلند

دانشجویان برای اقامت نیوزلند یا می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند که این خوابگاه ها یک نفره یا دو نفره است. در خوابگاه ها وعده های غذایی به دانشجویان نیز داده می شود. البته بعضی از خانواده های تایید شده از جانب دولت نیوزلند هستند که دانشجو می تواند با آنها زندگی کند. این خانواده ها یک اتاق مبله کامل در اختیار دانشجویان قرار می دهند و وعده غذایی نیز برای دانشجو آماده می کنند. زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی این امکان را به دانشجویان می دهد که با فرهنگ و زندگی نیوزلندی بیشتر آشنا شوند و زبان خود را تقویت کنند. اگر دانشجو زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی را انتخاب کند در هفته باید مبلغی حدود 100 دلار را پرداخت کند. البته این هزینه متغیر است.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

 

لیست دانشگاه های با رنکینگ بالای نیوزلند


دانشگاه های نیوزلند دارای رتبه یا رنکینگ بالایی هستند، معمولاً از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، اخذ مدرک زبان آیلتس است. توصیه ما این است که جهت تحصیل در نیوزلند دانشگاه های با رنکینگ بالا انتخاب نمایید.
• دانشگاه اوکلند: این دانشگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های نیوزلند می باشد که بیش از 130 سال قدمت دارد. این دانشگاه تنها دانشگاه نیوزلند است که جزء 100 دانشگاه برتر در جهان است. دانشگاه اوکلند از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده حقوق، آموزش و پرورش، پزشکی، اقتصاد، هنر، مهندسی و علوم پایه. در این دانشگاه امکانات خوابگاهی در اختیار دانشجویان عزیز قرار می گیرد.
• دانشگاه اوتاگو: این دانشگاه با بیش از 140 سال قدمت قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند و در شهر دونیدین نیوزلند بنا شده است. دانشگاه اوتاگو رتبه بیستم تحقیقاتی در کشور نیوزلند را دارد و تنها دانشگاهی است که رشته هایی همچون داروسازی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی را ارائه می دهد. این دانشگاه از 4 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: علوم پایه، علوم اجتماعی، تجارت و بازرگانی و علوم پزشکی. در دانشگاه اوتاگو خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات ورزشی، تفریحی و درمانی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
• دانشگاه ولینگتون: این دانشگاه با قدمتی 119 ساله در شهر ولینگتون نیوزلند قرار دارد. کتابخانه ولینگتون یکی از بزرگترین کتابخانه های کشور نیوزلند با بیش از 103 میلیون جلد کتاب می باشد. دانشگاه ولینگتون از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده علوم پایه، حقوق، معماری، تجارت و بازرگانی، آموزش و پروش، مهندسی، تحقیقات و علوم انسانی.
• دانشگاه مسی: دانشگاه مسی جزء بزرگترین دانشگاه های نیوزلند است که 5 کالج اصلی دارد که عبارتند از: هنر، تجارت، جامعه شناسی، علوم پایه و آموزش و پرورش. بزرگترین کالج تجارتی در کشور نیوزلند در دانشگاه مسی قرار دارد. دانشگاه مسی تنها دانشگاه در نیوزلند است که رشته های هوانوردی، حل اختلافات و دامپزشکی را ارائه می دهد.

تعدادی از مدارک لازم جهت تحصیل در نیوزلند و ویزای تحصیلی


• عکس پاسپورتی
• کپی و اصل پاسپورت
• کپی و اصل شناسنامه
• مدرک زبان آیلتس یا تافل
• پرینت سه ماهه آخر حساب بانکی با تاییدیه بانک مرکزی
• گواهی عدم سوء پیشینه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *