تحصیل در استونی

کشور استونی با دارا بودن دانشگاه های معتبر با رتبه زیر 500 در جهان یکی از کشورهای پرطرفدار جهت تحصیل و مهاجرت و خواسته بسیاری از افراد است. باید پذیرفت در کشور های اروپایی شرایط خاصی برای ورود دانشجویان به این کشور را دارند که تحصیل در استونی از این قاعده مستثنی نیست. استونی کشوری در حوزه شینگن هست که امکان سفر شما را به سایر کشورهای اتحادیه شینگن با داشتن اقامت دانشجویی استونی میسر می سازد.اگر تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه پذیرش و زما ثبت نام دارید با دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز تماس حاصل فرمایید

جمهوری اِستونی کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است. این کشور از شرق با روسیه و از جنوب با لتونی مشترک است. جمعیت آن ۱٬۳۱۵٬۹۴۴ نفر و پایتخت آن تالین است. واحد پول این کشور یورو و تنها زبان رسمی این کشور استونیایی بسیار به زبان فنلاندی نزدیک است.

استونی از سوی نهادهای مالی جهان به عنوان کشوری با اقتصاد پیشرفته رده‌بندی شده‌ است و سازمان ملل نیز استونی را در رده کشورهای دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا قرار می‌دهد. استونی از نظر آزادی مطبوعات، آزادی اقتصادی، آزادی سیاسی و آموزش در سطوح بالای جهانی قرار دارد. استونی در زمان شوروی نیز در میان جمهوری‌های آن اتحادیه بالاترین سرانه تولید ناخالص را داشت.

در ابتدا در نظر داشته باشید که دانشجویانی که تقاضای مهاجرت به استونی از طریق تحصیل را دارند باید بسیاری از شرایط را از جمله مدرک و مقطع تحصیلی، مدرک زبان، سن و بعضاً سابقه کار و سایر شرایط مورد نیاز دانشگاه ها جهت تحصیل در استونی را در نظر داشته باشند. لذا گزینه های مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد که شامل هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل، شرایط و مدارک اخذ پذیرش جهت تحصیل در استونی و غیره خواهد شد.

بورسیه تحصیلی در این کشور به متقاضیان تحصیل در استونی در مقاطع بالا تعلق خواهد گرفت، به عبارتی امسال دولت استونی ۳۴۰ تا ۵۷۰ دلار آمریکا در ماه را برای کمک هزینه به دانشجویان مشخص کرده است که شرایط فوق العاده ای برای هزینه های زندگی دانشجویان خواهد بود.

رشته های مختلفی در دانشگاه های استونی برگزار می شود و این امکان پذیر است تا در رشته های مهندسی، هنر، علوم پایه، علوم انسانی، اقتصاد، مدیریت کسب و کار، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات و انواع رشته های مدیریتی دیگر پذیرش اخذ شود. شما می توانید در چند برنامه و رشته درخواست داشته باشید و بعد از تائید نهایی دانشگاه می توانید یکی از آن ها را به انتخاب خود انتخاب کنید.

در رشته های تحصیلی مختلف و در دانشگاه های مختلف دوره های مختلفی برگزار می شود و دانشجویان تحصیل در استونی می توانند با مدرک زبان مورد نظر دانشگاه برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند. ولیکن بعضی از دانشگاه ها برای ورود به خود دانشگاه آزمون خواهند گرفت و با موفقیت در این آزمون های زبان دیگر نیاز به دوره یا مدرک زبان بین المللی نیست. لازم به ذکر است که زبان تحصیل در استونی اکثر دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور به زبان انگلیسی خواهد بود.

دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در استونی


1. Estonia Business School


2. Tartu University


3. International University Audentes


4. Tallinn Technical University


5. Tallinn University of Educational Sciences


6. Concordia International University Estonia


7. Estonian Academy of Arts


8. Estonian-American Business College


هزینه های زندگی دراستونی
  بستگی به سبک زندگی دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی دارد. دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی هزینه هایی از جمله محل زندگی، پوشاک، خوراک، حمل و نقل و غیره را خواهند داشت. دقت بفرمایید که زندگی دانشجویی خوب در ماه حدود ۳۵۰ تا ۶۰۰ یورو خواهد بود که بیشترین مبالغ در ماه هزینه محل سکونت دانشجویان خواهد بود.

تحصیل در استونی به صورت رایگان نخواهد بود و هزینه های خاص خود را خواهد داشت. لازم به ذکر است که این مبالغ در رشته ها و مقاطع مختلف متفاوت خواهد بود . در سال دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی 3000 تا 5000 یورو هزینه خواهند داشت که این مبلغ در سال اول بیشتر از سال های آتی خواهد بود. در نظر داشته باشید که رشته های پزشکی و دندانپزشکی هزینه های بیشتری خواهند داشت و تقریباً به مبلغ ۱۲۰۰۰ یورو در سال خواهد رسید. ولیکن در مقطع دکترا تحصیل در استونی به صورت رایگان خواهد بود.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در استونی


1. مدرک تحصیلی فارغ التحصیلی از مقطع قبلی


2. مدرک زبان مورد نظر دانشگاه


3. مدرکی دال بر سابقه کار در زمینه تحصیلی مرتبط در صورت نیاز دانشگاه


4. سابقه علمی درخشان در صورت نیاز دانشگاه در رشته های خاص


5. تکمیل فرم های دانشگاهی


6. مدارک هویتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *