تحصیل در اتریش

اگر به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید تحصیل در اتریش میتواند گزینه مناسب شما باشد.تحصیل رایگان در اتریش با داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی خواستگاه بسیاری می باشد.وکلا و مشاورین تحصیلی دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز در این راستا همراه شما خواهند بود. با توجه به گذشته و حال فرهنگ غنی اتریش، این کشور توسط مردم در سراسر جهان محبوب است. چشم اندازهای متنوع آن از اهمیت زیادی برای گردشگری برخوردار است. مکان های بسیاری جهت اسکی در این کشور وجود دارد و در تابستان فرصت های بسیاری برای پیاده روی و کوهنوردی و یا برای ورزش های آبی در دریاچه های متعدد وجود دارد. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در اتریش می پردازد. یکی از بهترین راه های مهاجرت به اتریش مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل است. در تمام روش ها پس از اینکه شخص چندین سال در کشور مورد نظر اقامت داشت می تواند برای تابعیت آن کشور اقدام کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در اتریش

عوامل دیگر موثر برای تصمیم گیری در مورد اقامت در اتریش عبارتند از امنیت اجتماعی بالا، ثبات اقتصادی و مهمان نوازی گرم اتریشی ها می باشد. سیستم آموزشی اتریش طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی را ارائه می دهد. همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد، اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به اتریش معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی می توانند اقدام کنند.

شرایط تحصیل در اتریش مقطع کارشناسی

کارشناسی (لیسانس) یک نوع از مدارج تحصیلات در اتریش است. در رشته کارشناسی معمولا اولین مدرک دانشگاهی از یک دانشگاه یا دیگر موسسات آموزش عالی به دست می آید. مدت زمان مطالعه مقطع کارشناسی ناپیوسته معمولا سه تا چهار سال است. معمولا مطالعات مقطع کارشناسی در اتریش 4 سال به طول می انجامد. در اتریش برنامه سه ساله لیسانس نیز در برخی رشته ها وجود دارد که در نهایت پس از طی این دوره مدرک لیسانس به فرد اعطا می گردد. با توجه به سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) به طور متوسط 30 واحد در هر ترم باید برای اخذ مدرک لیسانس اخذ گردد و نمره لازم در هر واحد کسب شود. مقدار کل واحد برای مدرک لیسانس 3 ساله بر این اساس 180 ECTS  است. برای دوره های 4 سال لیسانس به ترتیب 240 ECTS لازم است. کارشناسی (لیسانس) به طور عمده برای دانشجویان دانشگاه در زمینه های علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم کسب و کار، علوم مهندسی، ریاضیات و انفورماتیک تعلق می گیرد.

تحصیل در اتریش مقطع کارشناسی ارشد

فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) اشاره به مدرک کارشناسی ارشد دانشگاهی دارد و امروزه توسط بسیاری از دانشگاه های اروپا و همچنین دانشگاه در سراسر جهان تعلق می گیرد. این دوره به صورت ترکیبی 3 ساله یا 4 ساله می باشد برنامه کارشناسی ارشد جایگزین برنامه های پنج ساله آلمانی و هلندی می باشد. مدت زمان تحصیل در برنامه های کارشناسی ارشد متفاوت است. برنامه های 1 ساله و همچنین برنامه های 2 ساله نیز وجود دارد. با توجه به سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) به طور متوسط ​​30 واحد هر ترم باید اخذ گردد و دانشجو نمره لازم را به دست آورد. بنابراین در برنامه یک ساله به طور معمول 60 ECTS لازم است، و برای برنامه دو ساله اخذ 120 ECTS لازم است. به منظور دریافت مدرک کارشناسی ارشد، تکمیل پایان نامه های علمی به عنوان بخشی از مطالعات کارشناسی ارشد در بسیاری از موارد مورد نیاز است. فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) به طور عمده به دانشجویان دانشگاه در زمینه های علوم طبیعی، علوم انسانی (به عنوان مثال علوم اجتماعی)، علوم کسب و کار، علوم مهندسی، ریاضیات و انفورماتیک تعلق می گیرد.

برنامه های دکترا در اتریش

اتریش به عنوان یکی از امضاء کنندگان فرآیند بولونیا است، این نوع تحصیل دانشجو با طی کردن یک دوره سه ساله مدرک دکتری یا (PHD) را دریافت می کند. با این حال، سیستم «قدیمی» هنوز هم در برخی از دانشگاه ها وجود دارد و دانشجو بلافاصله از لیسانس وارد دکتری می شود و در این حالت دو سال تحت عنوان کارشناسی ارشد تحصیل می کند، و مدت زمان این برنامه تحصیلی ممکن است بین چهار تا پنج سال بسته به آموزش قبلی و پیشرفت فردی به طول انجامد. به عنوان مثال، اگر شما یک مدرک کارشناسی ارشد را دارید، طول مدت دکترا کوتاهتر می شود. این برنامه ها اغلب به دو مرحله قبل و پس از آزمون مقدماتی تقسیم می شوند. دانش آموزانی که مدرک لیسانس خود را مستقیما دریافت کرده و وارد دوره دکتری می شوند حداکثر دو سال از تاریخ شروع تحصیل خود، باید به عنوان مدرک فوق لیسانس طی کنند و پس از آن با شرکت در آزمون مقدماتی وارد مرحله بعدی می گردند. فاز اول شباهت به ولکام تراست دکترا 4 ساله در انگلستان دارد، که در آن دانش آموزان دوره آزمایشگاهی را در سال اول خود می گذرانند. دوره های دکتری بولونیا برای مرحله دوم از دکترا، ساختاری بسیار شبیه این برنامه دارد. یک دانشجوی دکترا در درجه اول در تحقیقات پایان نامه برای سه سال کار می کند. بررسی پیشرفت به طور منظم و نقاط عطف در راه اندازی انتظار می رود، دانشجو نیاز به پیشرفت رضایت بخش در سراسر این دوره دارد. از نظر برنامه درسی، دانشجویان دکترا آموزش محور در روش تحقیق (کمی / کیفی)، بررسی تحقیقات پیشین، آمار و روش تحقیق خاص (برای کسانی که در رشته علوم تحصیل می کنند) در پایان نامه ضروری است. شما باید برای مشارکت و حضور در سمینارها تحقیق و یا باشگاه ها و مجلات گوناگون شرکت کنید، به احتمال زیاد دوره توسعه حرفه ای و شخصی به دانشجویان کمک خواهد کرد. دانشگاه اینسبروک دارای یک برنامه خاص و جدول زمانی دکتری است. بررسی دوره دکتری شامل یک دفاع عمومی، یک ارائه شفاهی پیش نویس پایان نامه در حضور کمیته داوران، به دنبال پرسش و پاسخ از پایان نامه است. در نهایت به فرد متقاضی مدرک دکتری اعطا می گردد. همچنین از شما می خواهند برخی از دروس این دوره را تکمیل کنید و ممکن است انتظار رود در برخی مجلات مقالاتی را منتشر کنید.

بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اتریش معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اتریش  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان در اتریش برای شما امکان پذیر می گردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های اتریش با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

زبان تحصیل در اتریش

زبان اصلی مطالعه در اتریش آلمانی است، و برخی از برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شود. به منظور شرکت در یکی از دوره های تحصیلی آلمانی شما باید برای اثبات دانش کافی از زبان مدرکی پذیرفته شده داشته باشید. در برخی از دانشگاهها شما نیاز به مهارت در زبان آلمانی مربوط به سطح 2 B دارید. اگر علاقه مند به تحصیل در اتریش هستید می توانید در  یکی از 37 برنامه لیسانس این کشور شرکت کنید. شما همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد نظم و انضباط و یا در مورد تحصیل در اتریش را در سایت موسسه ما مشاهده کنید. بسیاری از دانشگاه ها در اتریش برنامه مطالعه زبان انگلیسی را تدریس و ارائه می دهند و در اینگونه دانشگاه ها قبل از شروع برنامه اصلی، نیاز است شما در یکی از دوره های پایه از زبان انگلیسی شرکت کنید. سطح زبان انگلیسی شما را معمولا با آزمون زبان انگلیسی آیلتس ارزیابی می کنند. تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان ممکن است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور ها می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان آلمانی و انگلیسی می باشد.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

زبان مورد نیاز در دانشگاه های اتریش انگلیسی و آلمانی می باشد. با آنکه زبان انگلیسی زبان اول این کشور نیست، شما نیاز به نشان دادن توانایی های زبان انگلیسی خود در برخی از دانشگاه ها دارید. معمولا نمره آیلتس بین 6 تا 6.5 مورد پذیرش است. در رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شود نیاز به مدرک زبان آلمانی می باشد. اما در برخی از دانشگاه ها تحصیل بدون مدرک زبان ممکن می باشد و دانشجو می تواند بدون داشتن مدرک زبان پذیرش خود را از دانشگاه بگیرد و سپس در دانشگاه دوره های زبان انگلیسی را بگذراند. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش معمولا بالا می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش نیز ممکن می باشد و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم است.

هزینه و شهریه تحصیل در اتریش

برای دانشجویان اتریشی و دانشجویانی که وضعیتی مشابه با دانشجویان اتریشی دارند (به عنوان مثال اتباع تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا) حداقل مدت برنامه مطالعه دو ترم، در دانشگاه های دولتی هیچ هزینه قابل پرداختی وجود ندارد. پس از دو ترم، شما مجبور به پرداخت 363.36 € برای هر ترم هستید. هزینه زندگی دانشجویی دراتریش یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. برای همه دانش آموزان از دیگر کشورهای ثالث (با در اختیار داشتن اجازه اقامت دانشجویی) پرداخت شهریه هر ترم 726.72 € مورد نیاز است. همه دانشجویان رشته های دیگر از کشورهای ثالث (به خصوص کسانی که اقامتی غیر اقامت دانشجویی دارند ” (Aufenthaltsbewilligung Studierender یا متعلق به یک گروه خاص از افراد هستند): در هر ترم 363.36 € شهریه را بایستی پرداخت کنند. اتحادیه دانشجویان حق عضویت “OH-Beitrag” دانشجویان برای هزینه بیمه حوادث 19.20 € در هر ترم برای همه دانش آموزان اجباری کرده است. معافیت از پرداخت شهریه در موارد خاص (به عنوان مثال برای شرکت کنندگان در برنامه های تبادل دانشجویی و مشارکت دانشگاه ها، دانشجویان از کشورهای کمتر توسعه یافته) امکان پذیر است. دانش آموزان از دیگر کشورهای در حال توسعه و مرکزی و شرقی کشور معاف از شهریه و یا درخواست بازپرداخت کامل یا جزئی هزینه های کمک درسی با توجه به قوانین خود دانشگاه ها هستند. شهریه دانشگاه های خصوصی از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است. لطفا با دانشگاه مربوطه به طور مستقیم تماس حاصل فرمایید.

شهریه دانشگاه رایگان در اتریش

اگر شما یک عضو از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید، دانشگاه های دولتی فدرال اتریش تنها در حدود 363.36-726.72 یورو در هر ترم برای شهریه به علاوه 17.50 یورو برای حق عضویت اتحادیه دانشجویی و 0.50 یورو هزینه بیمه در هر ترم از دانشجو دریافت می کنند. اگر شما شهروند کشوری در حال توسعه هستید، ممکن است معاف به پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی در اتریش گردید و فقط نیاز به پرداخت حق عضویت اتحادیه دانشجویی و بیمه دارید.

ویزای تحصیلی در اتریش

دانش آموزان از هر کشوری به جز منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا به منظور ورود به اتریش نیاز به ویزا به منظور مطالعه در اتریش دارند. با این حال، اگر شما مایل به ماندن در اتریش برای بیش از شش ماه هستید، نیاز به اجازه اقامت دارید. شما باید درخواست خود را با الصاق فایل اطلاعات ارسال کنید و برای نتیجه صبر کنید تا قبل از آمدن به اتریش اجازه اقامت شما تایید شود. برای اطلاعات بیشتر، با سفارت اتریش محلی خود مراجعه کنید. دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای ویزای نوع د بایستی اقدام کنند، اسناد مورد نیاز عبارتند از:
  • فرم درخواست ویزای D
  • دو عکس گذرنامه
  • گذرنامه (باید قبل از اقامت چک کنید که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد)
  • نامه پذیرش صادر شده توسط دانشگاه اتریش
  • اثبات ترتیبات اقامت
  •  اثبات بیمه بهداشت و درمان
  • اثبات بودجه کافی (بیانیه بانک یا نامه صادر شده توسط کارفرمای آینده شما)
  • نامه محضری امضا شده توسط یکی از والدین یا هر دو (پدر و مادر) شما برای اعلام مسئولیت مالی (اگر شما قادر به حمایت از خود هستید این مورد لازم نیست)
  • کپی از برنامه سفر خود و یا بلیط رفت و برگشت
همه متقاضیان همچنین باید داده های بیومتریک (10 اثر انگشت) را ارسال کنند. شما نیاز به برنامه ریزی مصاحبه در سفارت اتریش در کشور خود به منظور انجام این کار دارید. ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اتریش با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه باشد موجود است.

آپارتمان دانشجویی

در وین به دانش آموزان فرصت اقامت در یک آپارتمان با ​​قیمت متوسط از طریق دانشجویی داده می شود. خدمات مسکن دانشجویی این شرایط را پیگیری می کنند. آپارتمان مناسب در ساختمان های قدیمی تر دارای مبلمان را می توان از SWS به مدت یک سال اجاره کرد. هزینه اجاره تا زمانی که خصوصیات مثبت دیگری به دست نیاورد افزایش نمی یابد.

خوابگاه های دانشجویی

دانشگاه، در تمام شهرستانها تعدادی خوابگاه های عمومی دانشجویی ساخته است و آنها را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این خوابگاه ها دارای قیمت پایین تری نسبت به آپارتمان شخصی هستند و برای زندگی دانشجویی امنیت بالاتری دارند. به دلایل محدودیت در تعداد خوابگاه های دولتی دانشجویی، دانشجویان با پیشرفت تحصیلی در اولویت اخذ خوابگاه دانشجویی هستند. دانشجویان نیاز است برای نشان دادن پیشرفت مطالعه کافی در دانشگاه اقدام کنند. امکان کار دانشجویی در حین تحصیل در اتریش وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *