بورسیه تحصیلی در کانادا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا
آوریل 29, 2019
دوره های پرستاری در کانادا
آوریل 29, 2019

بورسیه تحصیلی در کانادا

 

بورسیه تحصیلی در کانادا

بسیاری از دانشگاه های کانادا برنامه های فاند و کمک تحصیلی و بورس متنوعی برای دانشجویان خارجی دارند و شناخت این بورسیه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.  Scholarships, grants, bursaries  مدل های مختلف بورسیه تحصیل در کانادا هستند.

Scholarships بر اساس شرایط درسی و تحصیلی متقاضی بوده  و توسط منابع دولتی یا شرکت های خصوصی یا دانشگاه ها ارائه میشوند و به ن اصطلاحا فلوشیپ fellowship هم گفته میشود. برای دریافت این بورسیه تحصیلی کانادا، متقاضی باید دارای صلاحیت های علمی مانند معدل بالا، مقاله، و نمره زبان انگلیسی یا در مواردی جی آر ای مناسب باشد.

grants و bursaries مربوط به مواقعی هستند که دانشجو نیاز مالی داشته و از منبعی به آنها کمک میشود. در این موارد صلاحیت های علمی دانشجو مد نظر نمیباشد. این نوع کمک هزینه ها کمتر برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته میشود. این کمک هزینه های تحصیلی نیازی به باز پس داده شدن ندارند.

انواع فاند تحصیلی در کانادا:

  • بورسیه های کشور مبدا
  • کمک هزینه تدریس TA Teaching Assisstantship
  • فاند تحقیقاتی Reasearch Assisstantship RA
  • بورسیه دانشگاهی برای دوره های مستر و دکتری

 

امکان اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی کانادا بسیار ضعیف است. بورس مقطع کارشناسی ارشد کانادا  ممکن هست ولی بیشتر برای دوره های ریسرچ محور بوده و برای دوره های کورس محور بیشتر دانشگاه ها بورسیه ارائه نمیکند. در مقطع دکتری مبلغ بورسیه بسته به نوع آن سالیانه بین 50 هزار تا 70 هزار دلار کانادا می باشد. میزان بورس تحصیلی در کانادا در مقطع دکتری بستگی عوامل مختلفی از قبیل میزان بودجه دانشگاه، میزان بودجه ای که استاد راهنما برای پروژه در نظر گرفته و مبلغی که او در اختیار دارد و هم چنین سطح توانایی دانشجو دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *