برنامهOwner-operator
یک بیزنس راه اندازی کنید یا بخرید و به کانادا مهاجرت کنید:

  اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را دارید در این مقاله با دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز همراه باشید تا شما را با یکی از جدیدترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری آشنا کنیم. این روزها تبدیل به یکی از روش های محبوب برای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا شده است.دلیل این اقبال سریع تر بودن و شانس قبولی بالاتر نسبت به سایر برنامه های سرمایه گذاری استانی می باشد. در این روش متقاضی می تواند با راه اندازی بیزنس خود یا خرید حداقل 51 درصد سهام یک بیزنس موجود موفق به اخذ ویزا شود. این ویزا اجازه کار موقت می باشد اما متقاضی پس از ورود به کانادا می تواند برای اقامت دایم تحت برنامه ها و شاخه های مختلف مهاجرتی درخواست دهد مانند برنامه نیروی متخصص فدرال یا برنامه های سرمایه گذاری استانی . این به این معنی می باشد که متقاضی حتی با این روش می تواند پس از ورود به کانادا و گرفتن اقامت موقت تحت شاخه اکسپرس اینتری یا نیروی متخصص کار فدرال به اقامت دائم برسد.این گزینه می تواند برای کسانی جذاب باشد که نخواهند بعد از مدتی مدیریت یا مالکیت بیزنس را داشته باشند و ترجیح دهند برای شرکت های دیگر کار کنند.

برنامه مهاجرتی Owner-operator چیست؟

این برنامه در واقع یک اجازه کار موقت هست که تحت برنامه Federal temporary foreign worker program  صادر می شود.یک مزیت این برنامه نسبت به سایر برنامه های مهاجرتی کانادا این هست که محدودیت ظرفیتی برای تعداد اجازه کار هایی که صادر می شود وجود ندارد. این روش توجه بسیاری از سرمایه گذاران و صاحبان بیزنس محلی و بین المللی را به خود جلب کرده است. دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز جز اولین دفاتر مهاجرتی در شیراز است که اقدام به اعزام سرمایه گذاران با این روش به کانادا نموده است.  

مزایای این برنامه مهاجرتی چیست؟

سایر برنامه های مهاجرتی با اقامت دائم کانادا ممکن است روی کاغذ و قرارداد جذاب و عملی باشند اما در عمل ماجرا فرق می کند. فرصت های مهاجرتی تحت برنامه سرمایه گذاری فدرال کانادا Federal investment program"   بسیار محدود می باشند برنامه های مهاجرتی استانی بیشتر بر مبنای امتیاز بندی و طرح  EOI  عمل میکنند که کسب کردن امتیاز لازمه برای این برنامه ها با توجه به ظرفیت محدودی که سالانه برای هر استان تعیین می شود بسیار سخت و چالش برانگیز است و صرف زمان و هزینه زیادی را می طلبد. این برنامه ها منتج به استخر بزرگی از سرمایه گذاران بین المللی که به دنبال اقامت دائم کانادا هستند و بر سر تعداد کمی ظرفیت به رقابت می پردازند می شود. در بین تمامی ایالت ها ایالت کِبک بیشترین ظرفیت ها را به خود اختصاص داده است اما تنها اختصاص به سرمایه گذارانی با دارایی های خالص با مبالغ بسیار بالا می باشد. بسیاری از سرمایه گذاران برای اینکه بتوانند با توجه به محدودیت ظرفیت ها  امتیاز لازمه را تحت برنامه سرمایه گذاری استانی کسب کنند باید بر خلاف میل خود به شهرها یا مناطق نا مطلوب مهاجرت کنند و بیزنس خود را راه اندازی کنند. اما با برنامه  مهاجرتی Owner-operator سرمایه گذار و یا کارآفرین خارجی می تواند پیش از درخواست برای اقامت دائم خود بیزنس خود را در هر نقطه مورد نظر کانادا راه اندازی کند و در آن منطقه ساکن شود  

کاندیدای ایده آل برای این روش مهاجرتی چه کسی است؟

برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه متقاضی باید:
  • دارای تجربه مدیریت قابل اثبات و قابل انتقال به کانادا باشد
  • دارایی و تملک لازم برای خرید و راه اندازی بیزنس در کانادا را داشته باشد.
  • دارای دانش نسبی زبان انگلیسی باشد (نمره آیلتس مورد نیاز نیست)
  • حضور فعال در بیزنس داشته باشد و در صورت خرید سهام حداقل 51 % مالکیت بیزنس را داشته باشد
تنها داشتن سهمی از شرکت برای مهاجرت به کانادا با این روش مهاجرتی کافی نیست بلکه متقاضی باید حضور فعال در بیزنس خود داشته باشد این امر با بررسی عملکرد شخص سرمایه گذار در روال راه اندازی بیزنس و همچنین بررسی سوابق مدیریتی وی در بیزنس قبلی خود در ایران می باشد.  

روال کار به چه صورت است؟

  • سرمایه گذار تصمیم به راه اندازی بیزنس جدید میگیرد یا بیزنس مورد نظر برای خرید را شناسایی میکند (این کار با کمک وکلای دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز در کانادا صورت می پذیرد.)
  • متقاضی برنامه تجاری خود را به همراه فرم ارزیابی LMIA ارائه می دهد.
  • در صورت تایید سرمایه گذار خارجی اجازه کار یک الی 2 ساله در سطح مدیریتی دریافت میکند که قابل تغییر به اقامت دائم است.


مدت زمان انجام کار چقدر است؟

زمانی که بیزنس مناسب برای خرید یا راه اندازی شناخته شد. 2 الی 3 ماه برای تصمیم گیری در مورد ارزیابی  LMIA و برنامه تجاری متقاضی  زمان لازم است. در بسیارس از مواقع شخص زیر 3ماه اجازه کار خود را دریافت می کند. در طی یک سال اول حضور و کار در کانادا متقاضی می تواند در صورت داشتن شرایط برای اقامت دائم خود و وابستگان درجه اول (همسر و فرزندان) تقاضا دهد.  

دفتر مهاجرتی اوریز چگونه به شما کمک می کند

 
دفتر حقوقی و مهاجرتی اوریز با داشتن کادری مجرب از وکلا و مشاورین حقوقی ساکن در کانادا به شما کمک میکند بیزنس خود را با برنامه تجاری مناسب راه اندازی کنید یا یک بیزنس موجود را خریداری بفرمایید. پس از آن ما اطمینان حاصل می کنیم که شما تمامی مراحل لازمه را با موفقیت پشت سر بگذارید و اقامت کاری -مدیریتی خود را دریافت کنید.